Bez leków, ale z telefonem. To uratowało życie seniorowi z Torunia

2020-12-14 14:50
Policyjne poszukiwania
Autor: Komenda Miejska Policji w Toruniu Policyjne poszukiwania

89-letni torunian znalazł się w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Wybrał się na spacer, ale nie zabrał lekarstw, które okazały się bardzo potrzebne. W dodatku zabłądził. Gdyby nie telefon i pomoc policjantów, ta "przygoda" mogłaby się źle skończyć.

Senior, poruszający się o lasce, wybrał się na spacer do lasu w okolicach osiedla JAR. Niestety, stracił orientację i zgubił się. Błąkał się około 2,5 godziny. Na domiar złego zaczął mieć problemy z oddychaniem, związane z przewlekłą chorobą płuc. Jak się okazało, nie wziął ze sobą leków wziewnych.

Na szczęście miał telefon komórkowy i to prawdopodobnie uratowało mu życie. Zdążył jeszcze zadzwonić na numer alarmowy i podać przybliżone miejsce pobytu i rysopis. Była to pilna interwencja.

Dyżurny w to miejsce skierował policjantów I Plutonu Oddziału Prewencji Policji kompanii toruńskiej. Po kilkunastu minutach poszukiwań odnaleźli mężczyznę, który faktycznie miał spore problemy z oddychaniem.

Po całej akcji oficjalnie podziękował. Jak podkreślił w rozmowie telefonicznej, był ujęty troskliwością i opiekuńczością policjantów. Oprócz tego, że udzielali mu pomocy zaraz po odnalezieniu, towarzyszyli mu w drodze do domu, to nie opuścili go do momentu, aż po wzięciu leków jego sytuacja zdrowotna ustabilizowała się na tyle, aby mógł w pełnym komforcie odpowiedzieć, że niebezpieczeństwo minęło

- informuje podinsp.Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Przy okazji policyjny apel do osób starszych i ich opiekunów:

Nawet jeżeli planujemy krótkie wyjście, to zabierajmy ze sobą leki, które przyjmujemy na stałe. Natomiast telefon komórkowy czasami staje się niezbędnym narzędziem, od którego może zależeć nasze bezpieczeństwo.

Mikołaj odwiedził podopiecznych i pracowników Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE