30 młodych głosem rówieśników w kujawsko-pomorskim. Czym zajmie się Młodzieżowy Sejmik? [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska

30 młodych głosem rówieśników w kujawsko-pomorskim. Czym zajmie się Młodzieżowy Sejmik? [AUDIO]

2022-06-20 18:36

Dla jednych to początek kariery politycznej, inni chcą zmieniać świat. Dla całej trzydziestki to na pewno ogromne wyróżnienie, by zasiąść w pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Są młodzi, ambitni i chętni do bycia głosem swoich rówieśników w regionie. Dziś (20.06.) zainaugurowano działanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W jego składzie znajdziemy 30 osób w wieku od 16 do 21 lat. To działanie w grupie różnych środowisk - aktywistów na rzecz praw człowieka, ekologów czy pasjonatów nauki. Nie ma za to miejsca na podziały polityczne. Chodzi o wspólny głos młodych. Mają oni w swoim zakresie kompetencje inicjatywne oraz wnioskodawcze.

- Pojawiły się już konkretne tematy, z którymi chcą się zmierzyć: wykluczenie komunikacyjne, zagrożenie zmianami klimatu, kryzys psychiatrii dziecięcej. To jest gremium, z którym należy się liczyć. Dla nas, radnych województwa, jest to głos, który powinniśmy usłyszeć - powiedziała nam przewodnicząca Elżbieta Piniewska

Podczas dwuletniej kadencji sejmikowi młodych przewodzić będzie reprezentantka powiatu tucholskiego Izabela Kożuch. Wiceprzewodniczącymi mianowano Artura Pacułę z powiatu toruńskiego i Natalię Wiśniewską z powiatu świeckiego.  

Dlaczego postanowili dołączyć do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE