28 stycznia tramwaje i autobusy wracają na al. Solidarności. Czy ruch w centrum się poprawi?

2023-01-23 9:18
Al. Solidarności
Autor: MZK Toruń 28 stycznia ruch komunikacyjny wraca na al. Solidarności

Na 28 stycznia zaplanowano powrót autobusów i tramwajów na węzeł przesiadkowy na al. Solidarności. Z tego względu zostaną wprowadzone zmiany w ruchu drogowym, inaczej też będzie działała komunikacja miejska. Czy w związku z tym ruch w centrum Torunia się poprawi? O tym przekonamy się sami.

Węzeł przesiadkowy na al. Solidarności został zamknięty ze względu na budowę nowej linii tramwajowej. Torowisko będzie biegło z centrum miasta na północ Torunia na osiedle JAR. Powrót komunikacji na al. Solidarności ma związek ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu drogowego.

Od 28 stycznia na plac Teatralny wróci komunikacja drogowa i tramwajowa. Oznacza to, że pojazdy jadące od strony pl. św. Katarzyny będą mogły jechać prosto lub w lewo, bez możliwości skrętu w prawo w al. Solidarności i dojazdu na parkingi przy Urzędzie Marszałkowskim i CKK Jordanki. Podobnie od strony pl. Rapackiego/al. św. Jana Pawła II – te pojazdy nie będą miały możliwości skrętu w lewo w al. Solidarności do ww. parkingów.

Na placu NOT (gdzie trwa układanie rozjazdów od strony Szosy Chełmińskiej) będzie obowiązywać obecna organizacja ruchu. Oznacza to, że pojazdy jadące ul. Odrodzenia (od strony Kaszownika) nadal nie będą mogły skręcić w prawo w Szosę Chełmińską ani w lewo w al. Solidarności. By dojechać do parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim lub CKK Jordanki, trzeba będzie zawrócić na pl. Niepodległości.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE