25 milionów złotych w zieleń miejską w Toruniu [AUDIO, GALERIA]

2020-07-10 11:23

Rewitalizacja parków Glazja i Tysiąclecia oraz zagospodarowanie terenów na tzw. osiedlu Jar zostały zakończone. W mieście trwają także nowe nasadzenia drzew. Koszt prac wyniósł 25 milionów złotych.

Prace w Parku Tysiąclecia właśnie się zakończyły. W tej chwili trwają jeszcze odbiory – poinformował zastępca prezydenta, Paweł Gulewski. To jedna z największych, tegorocznych inwestycji w zieleń miejską.

Remont Parku Tysiąclecia w Toruniu kosztował 11,5 miliona złotych

W parku pojawiły się także takie miejsca sportu i rekreacji oraz wypoczynku. Co ważne, teren został w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi. Tutaj zakres prac był największy, za 11,5 miliona złotych przeprowadziła je firma z Poznania.

Największą inwestycją w zieleń miejską była rewitalizacja Parku Tysiąclecia, ale za blisko 9 milionów złotych wypiękniały też tereny na nowym osiedlu JAR. Oprócz miejsc do sportu i rekreacji oraz wypoczynku, nie zapomniano o zieleni. Nasadzono drzewa i krzewy, trawniki wzbogaciły się o kwiaty. Pojawiła się też zieleń wodna.

Park na osiedlu JAR w Toruniu kosztował 9 milionów złotych

Koszt prac wyniósł blisko 9 milionów złotych. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie z funduszy unijnych - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 5 milionów złotych wyniosła natomiast rewitalizacja Parku Glazja. Oprócz miejsc do sportu i rekreacji oraz wypoczynku, nie zapomniano o zieleni. Nasadzono drzewa i krzewy, trawniki wzbogaciły się o kwiaty.

Koszt prac w Parku Glazja wyniósł blisko 5 milionów złotych

Koszt prac wyniósł blisko 5 milionów złotych. I podobnie, jak w przypadku poprzednich rewitalizacji - blisko połowa tej kwoty to dofinansowanie z funduszy unijnych – również z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE