2 tysiące litrów chemicznych odpadów wyrzuconych w lasach obok Torunia

2021-06-08 16:09
2 tysiące litrów chemicznych odpadów wyrzuconych w lasach obok Torunia
Autor: Nadleśnictwo Gniewkowo

Dwa duże zbiorniki z substancją nieznanego pochodzenia zabezpieczyli strażacy w Nadleśnictwie Gniewkowo. To kolejna taka sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim. Takie odpady znaleziono także w Nadleśnictwie Szubin oraz Bydgoszcz.

Dwa duże zbiorniki znaleziono w lasach obok miejscowości Suchatówka. Leśnicy, którzy znaleźli odpady od razu poinformowali odpowiednie służby, by zabezpieczyć pojemniki. Przyjrzała się im straż pożarna i stwierdziła, że nie doszło do wycieku.

Na terenie Nadleśnictwa Gniewkowo zostały wyrzucone 2 zbiorniki z substancją nieznanego pochodzenia o pojemności 1000 litrów każdy. Miejsce zostało zabezpieczone, a sprawę prowadzi Komisariat Policji w Gniewkowie.  Przy zbiornikach czuć zapach rozpuszczalników i farb - poinformował nas Jakub Cichocki, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gniewkowo

To niestety nie jedyny przypadek traktowania lasu jak wysypiska w ostatnim czasie. Nadleśnictwo Szubin poinformowało, że w ostatnim czasie w okolicy miejscowości Buszkowo znaleziono kolejne tego typu "skarby". Osiem beczek o pojemności 150 litrów oraz siedemnaście 40-litrowych. Kolejne znalezisko pojawiło się na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz. Pojedynczy pojemnik zauważono w okolicach Łochowa, trzy kolejne w obok Brzozy.

Za pomoc w ujęciu sprawcy nadleśnictwa w Szubinie i Bydgoszczy wyznaczyły nagrodę w wysokości 10 000 zł. Sprawę obecnie bada policja, a wszelkie informacje możecie także przekazać Straży Leśnej danego terenu.