180 osób w budynku, dwie w kontenerze. CSW w Toruniu otwiera się z limitami [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

180 osób w budynku, dwie w kontenerze. CSW w Toruniu otwiera się z limitami [AUDIO]

2021-02-02 12:20

Toruńskie instytucje wracają do działania poza internetem. W budynkach obowiązuje reżim sanitarny - są limity i bramki, niektóre elementy interaktywne jeszcze będą musiały poczekać na odwiedzających. Sprawdziliśmy jak wygląda zwiedzanie CSW w dobie pandemii.

Wracają i zapraszają w swoje progi. Instytucje kultury zgodnie z rozporządzeniem wystartowały i już nie mogą się doczekać kolejek pod swoimi drzwiami. W Toruniu tam, gdzie nie ma wystaw interaktywnych - można już zwiedzać, ale w reżimie sanitarnym. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym materiale poniżej.

Ze swoją działalnością już w poniedziałek (01.02.) ruszyło Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Na miejscu znajdziemy odpowiednie oznakowanie odległości i dystansu społecznego, każda przestrzeń została wyposażona w stacje do dezynfekcji oraz odpowiednie oznaczenie limitu odwiedzających. Budynek galerii jest na tyle duży, że limit 15 m kw. dla odwiedzającego nie wydaje się problemem. Jednocześnie w toruńskim CSW może przebywać aż 180 osób. Wyjątkiem jest wystawa, która została zlokalizowana na Bulwarze Sztuki. Instalację w kontenerach mogą zobaczyć jednocześnie dwie osoby.

Posłuchaj, co będziemy mogli obejrzeć w najbliższym czasie w CSW, opowiada Krzysztof Stanisławski

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 12.00–18.00 oraz w sobotę i niedzielę między 10:00 a 18:00. Wystawy można zwiedzać cały czas wirtualnie TUTAJ.

Torebki, wachlarze, gorsety i buty-powiększa się kolekcja mody damskiej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie!