13. Bella Skyway Festival w Toruniu z Anookami

2022-07-11 10:01
13. Bella Skyway Festival
Autor: Toruńska Agenda Kultralna 13. Bella Skyway Festival

Przez pięć letnich wieczorów świetlne instalacje będą rozjaśnią toruńską starówkę. 13. Bella Skyway Festival od 16 do 20 sierpnia 2022 r. z Anookami.

Bella Skyway Festival będzie zorganizowany w formie trzech zamkniętych strefach. każda z nich ma wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Wstęp do nich będzie biletowany, ale organizatorzy obiecują otwarte wydarzenie towarzyszące. Stworzony przez ukraińskich twórców mapping wyświetlany na kościele pw. Ducha Świętego na Rynku Staromiejskim będzie wyrazem solidarności Bella Skyway Festival z Ukrainą.

W Toruniu zaprezentuje się francuska grupa „The Anookis”, znana ze świetlnych zabaw na fasadach budynków. Rozbrykane Anooki zagoszczą na mappingu prezentowanym na Collegium Maximum. Pojawia się także kilkumetrowe figury Anooków rozstawione na terenie festiwalu. W miejscu Fontanny Cosmopolis stanie kula śnieżna z Anookami.

Zaczarowany ogród w Dolinie Marzeń poświęcony będzie instalacjom wybranym w ramach otwartego naboru. Swoje prace zgłaszają w nim twórcy pochodzący z Włoch, Niemiec, Singapuru, Wielkiej Brytanii czy Indii.Dolina Marzeń stanie się zaczarowanym ogrodem, z zakamarków którego wynurzać się będą poszczególne instalacje ukryte wśród roślinności.

Pierwszy raz festiwal zagości na terenie Muzeum Etnograficznego. Nowoczesne świetlne rzeźby i instalacje będą zestawione z tradycyjną zabudową skansenu.

Najgłupsze pytania w "Milionerach". Aż nie do wiary, że o to zapytano! Sprawdź, czy znasz odpowiedź

Pytanie 1 z 6
Jaki błąd ortograficzny popałenił w księdze kondolencyjnej prezydent Bronisław Komorowski w 2011 r.?
Milionerzy

Bilety można zakupić elektronicznie bądź w kasach festiwalowych. Do 31 lipca bilety w kwocie 20 złotych dostępne będą w przedsprzedaży za pośrednictwem portalu bilety24.pl. Od 1 sierpnia bilety będą dostępne w cenie 25 złotych zarówno w internecie, jak i w kasie Zamku Krzyżackiego. W trakcie trwania wydarzenia bilety będzie można zakupić w kasach ustawionych na terenie festiwalu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE