13. Bella Skyway Festival 2022. Sprawdzamy atrakcje, utrudnienia i parkingi w Toruniu

2022-08-11 19:46

Już 16 sierpnia Toruń stanie się najjaśniejszym punktem na mapie Polski. To za sprawą 13. edycji Bella Skyway Festival. Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje dotyczące imprezy w jednym miejscu.

W tym roku odbędzie się 13. edycja Bella Skyway Festival. W swoich kalendarzach warto zapisać datę 16-20 sierpnia, bo to właśnie wtedy Toruń stanie się rozświetlony mappingami i artystycznymi instalacjami. W tym roku wszystkie nadesłane prace nawiązywały do tematu "Horyzont zdarzeń".

Festiwal odbędzie się w 3 strefach. W Dolinie Marzeń będziemy mogli zobaczyć efekt nadesłanych prac przez artystów z całego świata. Okolice Placu Rapackiego zajmą postacie Anooków, które możemy kojarzyć z poprzednich edycji. Będą pojawiały się na mappingu na Collegium Maximum, zobaczymy je także w 3D - jako kilkumetrowe postacie. Trzecią strefą będzie Muzeum Etnograficzne, gdzie jedną z atrakcji będzie "zdalny" koncert. Wszystkie atrakcje opisano dokładnie TUTAJ.

Zmiany w organizacji ruchu

Goście, którzy odwiedzą Toruń, ale i sami mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na terenie festiwalu. Poszczególne ulice będą wyłączane z ruchu w godzinach od 19:00 do 01:00.

Strefa 1 – Dolina Marzeń

  •  Dolina Marzeń do 24 sierpnia pozostanie wyłączona dla spacerowiczów we względu na montaż i demontaż instalacji
  •  codziennie od godziny 19.00 dla ruchu samochodowego będzie zamknięta aleja 500-lecia Torunia od skrzyżowania z Bulwarem Filadelfijskim do skrzyżowania z ul. Chopina
  • piesi będą mogli skorzystać z tymczasowego przejścia dla pieszych na ul. Bulwar Filadelfijski w okolicy mostu im. Piłsudskiego.

Strefa 2 – Plac Rapackiego

  • codziennie od godziny 19.00 obszar strefy będzie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego
  • do 24 sierpnia mogą zostać wyłączone niektóre części Placu Rapackiego ze względu na montaż i demontaż instalacji
  • od godziny 19.00 dla ruchu samochodowego i pieszego zamknięte będą ulice: Fosa Staromiejska (odcinek od Wałów gen. Sikorskiego do ul. Piekary oraz wzdłuż Collegium Minus UMK, aż do ul. Pod Krzywą Wieżą), ul. Pod Krzywą Wieżą, ul. Piekary, ul. Kopernika (odcinek pomiędzy al. św. Jana Pawła II a ul. Piekary).
  • od godziny 19.00 zamknięte będą przejścia dla pieszych: na al. św. Jana Pawła II przy węźle przesiadkowym (na wysokości pomnika Józefa Piłsudskiego), na skrzyżowaniu alei św. Jana Pawła II z ul. Kopernika, przy Ślimaku Getyńskim — zejście z mostu będzie możliwe po schodach  bezpośrednio na poziom Bulwaru Filadelfijskiego.

Strefa 3 – Muzeum Etnograficzne

  • w dniach 14-20 sierpnia wyłączony z użytku zostanie parking wzdłuż ulicy Uniwersyteckiej.

Festiwalową mapkę znajdziecie TUTAJ.

Parkingi na Bella Skyway Festival

Przyjeżdżasz na festiwal samochodem? Warto zostawić go na jednym z dwóch parkingów buforowych. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych utrudnień w samym centrum Torunia. Miasto zachęca, by zostawić samochód z dala od terenu imprezy i dojechać do centrum komunikacją miejską. Bilet parkingowy kosztuje 10 złotych i upoważnia nas do podróżowania komunikacją miejską (maksymalnie 5 osób) od godz. 18.00 do godz. 01.00 na poszczególnych liniach.

Dla tych, którzy przyjadą od strony Bydgoszczy najwygodniejszy będzie parking przy Auli UMK. Stąd na teren imprezy dostaniemy się liniami tramwajowymi nr 1 oraz nr 4. Drugim parkingiem buforowym będzie Plac Cyrkowy Przy Skarpie. Do ścisłego centrum dojedziemy stamtąd tramwajem nr 1 oraz 5.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku, impreza jest biletowana. Wejściówkę wykupujemy na konkretny dzień festiwalu. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE