Screen z nagrania MIT

i

Autor: Screen z nagrania / youtube.com/@mit

Nowe technologie

Naukowcy z MIT opracowali "naklejkę". która wykrywa choroby! Zobaczcie jak działa!

2024-02-13 16:44

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowali niezwykłą “naklejkę ultradźwiękową”, która pomimo niewielkich rozmiarów może monitorować stan pacjenta i wykrywać choroby! Ich wynalazek może zrewolucjonizować sposób, w jaki lekarze wykrywają choroby i badają rozwój nowotworów. Zobaczcie, jak działa ten wynalazek!

Naukowcy z MIT zaprezentowali urządzenie wielkości znaczka pocztowego, które może pomóc lekarzom monitorować stan pacjentów. Wystarczy przykleić "naklejkę ultradźwiękową” do skóry, by po chwili uzyskać informacje o tym, jak pracują poszczególne organy. Plaster wykorzystuje technologię ultradźwiękową do badania organów wewnętrznych bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów.

Niesamowity wynalazek - naklejka bada organy!

Opracowana przez naukowców naklejka ultradźwiękowa wysyła przez skórę delikatne fale dźwiękowe, które odbijają się od narządów wewnętrznych i powracają do niej. Analizując wzór odbitych fal, naklejka może wykryć zmiany w sztywności narządów, jest to kluczowy wskaźnik różnych schorzeń narządów wewnętrznych. Urządzenie jest niezwykle czułe i potrafi zidentyfikować nawet najmniejsze zmiany, co oznacza, że może wykryć wczesne objawy ostrzegawcze takich chorób, jak niewydolność wątroby czy nowotwory. Jedna naklejka może działać nieprzerwanie przez 48 godzin, zbierając na bieżąco informacje o stanie wątroby, nerek czy innych narządów. Te wynalazek może być niezwykle przydatny dla pacjentów po przeszczepach lub operacjach narządów wewnętrznych. Plaster doskonale radził sobie z wykrywaniem zmian w przypadku szybko zmieniających się schorzeń, takich jak ostra niewydolność wątroby. Zespół MIT już pracuje nad udoskonaleniem naklejki do użytku klinicznego, a w przyszłości także osobistego w domu.

QUIZ z wiedzy ogólnej. Łatwo nie będzie!
Pytanie 1 z 10
"Wiem, że nic nie wiem" to sentencja:
Tarnów: Pierwsza w Polsce operacja z użyciem robota MazorX