MUKS 1811 Tarnów

Autor: MUKS 1811 Tarnów Drużyna, która wtwalczyła 3. miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostwa Polski 3×3

Wielki SUKCES tarnowskich koszykarzy. Zdobyli MEDAL Młodzieżowych Mistrzostw Polski

2022-06-20 11:00

To były trudne dwa miesiące zmagań na boiskach całego kraju, zwieńczone brązowym medalem tarnowskich koszykarzy w Finale Młodzieżowych Mistrzostwa Polski 3×3 w kategorii U17. Ekipa MUKS 1811 Tarnów w decydującym turnieju w hali warszawskiego Torwaru wygrała cztery z sześciu spotkań, które rozegrała w piątek, 17 czerwca w stolicy.

Młodzi koszykarze z Tarnowa z medalem Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3

W piątek, 17 czerwca w Warszawie na obiektach COS Torwar, odbył się Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3 w kategorii U-17. Rywalizowało 16 drużyn, wśród nich młodzi koszykarze MUKS 1811 Tarnów, nad którą opieką partnerską objął tarnowski Browar Trzech Kumpli. To pozwoliło im rywalizowali z najlepszymi drużynami w Polsce. Przed turniejem finałowym w Warszawie chłopcy grali w Giżycku, Łańcucie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi. Za każdym razem zajmowali miejsca w pierwszej czwórce.

Droga na podium

W Warszawie fazie grupowej pokonali drużynę Gimbasket Wrocław 22:7, Szkołę Gortata PG II Gdańsk 21:12, i przegrali z GTK Gliwice 21:14. W ćwierćfinale pokonali MKS Nysa Kłodzko 21:17. W półfinale po zaciętym meczu musieli uznać wyższość drużyny WKK Wrocław późniejszego złotego medalisty mistrzostw. Ten mecz zakończył się wynikiem 21:18. W małym finale, czyl meczu o „brąz” spotkali się z Profbud Legią Warszawa. Wygrali 21:16 i zdobyli historyczny pierwszy medal MP w koszykówce 3x3 dla miasta Tarnowa i dla MUKS 1811 Tarnów.

W finale drużyna grała w składzie; Mateusz Baziak, Igor Michalski, Mikołaj Wróbel , Szymon Witek, we wcześniejszych turniejach grał także Szymon Skrzypek , trenerem drużyny jest Łukasz Stawarz

Autor: MUKS 1811 Tarnów

Cenne doświadczenie drużyny U-23

W sobotę, 18 czerwca także na obiektach Torwaru grała drużyna U-23. Ich droga do finałów w Warszawie wiodła przez turnieje w Krakowie, Łodzi i Opolu. Tarnowska drużyna podczas finału w Warszawie była najmłodszą spośród wszystkich ekip występujących w turnieju ze średnią wieku 18 lat. Mimo ambitnej postawy zakończyła gry w fazie grupowej grając z drużynami Grupa Strategia Gim92 Warszawa, UKS Regis Wieliczka, Sportowa PG I Gdańsk i sklasyfikowana została na 16 miejscu w Polsce.

W finale drużyna grała w składzie; Mateusz Baziak, Szymon Skrzypek, Michał Walnik, Jakub Więckowski we wcześniejszych turniejach grali także: Adrian Szumlański, Andrzej Schabowski, Sebastian Szabaciuk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?
Niesamowity 17-letni pływak dwukrotnie poprawiał rekord kraju na MŚ w Budapeszcie