Weekend w mieście i regionie – nie musicie się nudzić!

2021-07-30 16:00
Imprezy
Autor: Justyna Świderska Weekend w mieście zapowiada się ciekawie

Wakacje na półmetku. Ci, którzy letni czas spędzają w Tarnowie i okolicy nie muszą narzekać na nudę. Najbliższe dwa dni oferują szereg propozycji dla małych i dużych oraz dla całych rodzin. Sprawdźcie, jak ciekawie można spędzić czas!

Z samego rana w sobotę do aktywnego rozpoczęcia weekendu zachęca Szkoła Biegania i Nordic Walking w Tarnowie. Wspólny trening biegowy w Lasku Lipie wystartuje o godzinie 7:00. Zbiórka chętnych obok siłowni plenerowej. W planie jest rozgrzewka i slow jogging z elementami joggingu. Bieg na dystansie 7 kilometrów można będzie uzupełnić sportowym bonusem.

Na piknik pod nazwą „Klombik” zaprasza Galeria Miejska BWA w Tarnowie. W ramach tego wydarzenia zaplanowano działania artystyczne przy studni w ogrodzie sensorycznym w Parku Strzeleckim. Poprowadzą je artyści: Magdalena Tryba i Sebastian Mikoś. Będzie wspólne układanie kompozycji z kamyków, liści, patyków i szyszek. Można przynieść kocyk piknikowy i własne naturalne skarby, zebrane podczas spacerów. Piknik „Klombik” będzie miał dwie odsłony. Organizatorzy zapraszają 31 lipca i 21 sierpnia od 14:00 do 19:00. Dodatkową atrakcją będą gitarowe występy Dariusza Marcinka. W przypadku niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do wnętrz BWA.

Przed upałem możecie się schować w klimatyzowanej sali kinowej. Marzenie w Tarnowie ma dla was trzy propozycje. Najmłodszych ucieszy animowana "Kraina smoków". Dla widzów powyżej 10 roku życia jest przygodowa "Wyprawa do dżungli", która zabierze was w podróż do Amazonii. Natomiast dorośli zobaczą tu biograficzny film „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza”. To opowieść o życiu legendarnego polskiego tyczkarza. Godziny projekcji znajdziecie na tck.pl

Millennium w Mościcach ma dla was aż pięć propozycji. Zobaczycie tam animowaną „Krainę smoków” i przygodową „Wyprawę do dżungli”. Dla młodzieży i dorosłych jest „Zielony rycerz”, opowieść o honorze, nawiązująca do legendy o rycerzach Okrągłego Stołu. Zobaczycie też najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego „Republika dzieci”, baśniową opowieść, w której fantastyczne istoty trafiają do naszego świata. Natomiast romantyczną miłość, odrobinę nostalgii i cięty humor znajdziecie w komedii „Weselny toast”. Zwiastuny znajdziecie na csm.tarnow.pl.

W kinie Cinema3D przy Krakowskiej możecie oglądać przygodową „Wyprawę do dżungli”, animowaną „Krainę smoków”, a także pełne akcji filmy „Czarna wdowa” i dziewiątą część „Szybkich i wściekłych”. Z najmłodszymi można wybrać się na „Wojnę z dziadkiem”, „Kosmiczny mecz – nową erę”, „Mustanga z Dzikiej Doliny – Droga do wolności”, a także film „Luca”. Z kolei dla tych, którzy w kinie lubią się bać, jest „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, oraz „Old”, o tajemniczej plaży, na której starzenie postępuje w błyskawicznym tempie. Godziny projekcji i zwiastuny na cinema3d.pl

Pasaż Odkryć w Tarnowie

Jeżeli chcecie kreatywnie spędzić sobotnie popołudnie, wybierzcie się na ulicę Wałową w Tarnowie. Tam w sobotę inauguruje działalność Multimedialne Centrum Artystyczne. Pojawi się mobilny plac zabaw czyli POKLOCKI, animacje, konkursy z nagrodami i warsztaty koralowe. Nie zabraknie niespodzianek przygotowanych przez Galerię miejską BWA, a na przeszklonych ścianach Centrum pojawi się wystawa neowitraży Piotra Barszczowskiego. Kreatywny Tarnów potrwa od godziny 16:00 do 19:00, przed Multimedialnym Centrum Artystycznym na Wałowej 25.

Na widzów czeka też tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego. Zobaczycie tam sztukę BLACKBIRD. Opowiada o miłości zakazanej, stawia pytania dotyczące seksualności i tożsamości. Na scenie: Matylda Baczyńska i Ireneusz Pastuszak. Obsypany nagrodami tekst opowiada o spotkaniu 27-letniej Uny i 55- letniego Raya, których piętnaście lat wcześniej połączyło uczucie. BLACKBIRD do zobaczenia w sobotę i niedzielę o 20:00 na scenie Underground. Więcej na teatr.tarnów.pl.

Na wieczorne balety zapraszają kluby. Tarnowski 2 Face proponuje zabawę pod hasłem „LET'S CHILL”. Będziecie się relaksować przy dźwiękach, które zapoda DJ Flash. Blue Velvet, po sąsiedzku na Krakowskiej, zaprasza na celebrowanie weekendu. Tu sobotnią imprezę poprowadzi dla was J Arti. Z kolei dębicka Moderna proponuje tradycyjne i cieszące się popularnością Retro Party. Z głośników popłyną największe hity ostatnich lat, przy których będzie można się bawić na parkiecie. O nastrój do szaleństw zadbają DJ-je: Dave, Maxx i Torq.

Ciekawe propozycje mają też gminy w regionie. W Ciężkowicach odbywa się I Międzynarodowy Festiwal Wikliny. Impreza nawiązuje do tradycji działającej przed laty spółdzielni „Grunwald”, w której powstawały wiklinowe meble i przedmioty codziennego użytku. Do Ciężkowic zjechali wikliniarze z Polski, Węgier i Słowacji. Zaplanowano między innymi spotkania, wykłady, warsztaty i konkursy. Nie brakuje stoisk, na których można podziwiać wyroby z wikliny. Jednym z pomysłów jest stworzenie wspólnie z widzami i gośćmi wielkoformatowych, wiklinowych rzeźb, które miałyby stanąć w ciężkowickim Parku Zdrojowym. Na finał w niedzielę planowana jest impreza o ludowym charakterze i jarmark rękodzielniczy.

Z kolei na letnią potańcówkę z muzycznymi szlagierami zaprasza Dom Kultury w Tuchowie. Impreza w sobotę (31 lipca) w tamtejszym amfiteatrze. O dobrą zabawę zadbają didżeje Kriss oraz D.R.S. Warto przyjść, nawet jeśli nie macie pary do dwa na jeden. Tuchowska potańcówka rozpocznie się o godzinie 19:00.

Możecie też wybrać się na wycieczkę, żeby poznawać historię i podziwiać widoki. Iwkowa i Czchów są na wyciągnięcie reki. Wszystko dzięki wakacyjnym spacerkom z przewodnikiem. Obie te miejscowości w ciągu roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy chcą zobaczyć wyremontowaną i rozbudowaną basztę w Czchowie, czy też podziwiać widoki z tarasu na szczycie wieży widokowej w Iwkowej. Czas zwiedzania został tak zaplanowany, aby Ci najbardziej wytrwali jednego dnia mogli odwiedzić zarówno Iwkową, jak i Czchów. Zwiedzanie Czchowa i wzgórza zamkowego: wakacyjne soboty i niedziele od 16.00. Zbiórka przy fontannie św. Kingi na Rynku. Zwiedzanie Iwkowej: soboty i niedziele o 12:00. Zbiórka w tamtejszym kościele.

Natomiast w niedzielę fanów czarnego sportu czekają kolejne emocje. Żużlowcy Unii Tarnów stoczą kolejny ligowy bój. Tym razem ich przeciwnikiem będzie szósta drużyna rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej Orzeł Łódź. Kibice będą mogli zobaczyć na torze w Mościcach takich zawodników jak Aleksandr Łoktajew, Norbert Kościuch czy Brady Kurtz. Pierwszy bieg niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 14:00.