Tarnowianka Mistrzynią Świata. SUKCES Natalii Kałuckiej

2021-09-17 7:30
Natalia Kałucka na podium w Moskwie
Autor: www.wspinanie.pl Natalia Kałucka na podium w Moskwie

Wspaniała wiadomość z Moskwy. Na rozgrywanych tam Mistrzostwach Świata we wspinaczce złoty medal w konkurencji na czas zdobyła niespełna 20-letnia zawodniczka AZS PWSZ Tarnów Natalia Kałucka. Na trzecim stopniu podium stanęła dwukrotna mistrzyni świata i aktualna rekordzistka świata, Aleksandra Mirosław, którą Natalia pokonała w biegu półfinałowym.

Tarnowianka ze złotym medalem Mistrzostw Świata

To jej największy sukces w karierze. Natalia Kałucka, zawodniczka KU AZS PWSZ Tarnów została Mistrzynią Świata we wspinaczce na czas. W finale pokonała Rosjankę Julię Kaplinę osiągając czas 7,18 s. W drodze do finału już w fazie pucharowej stanęła na przeciw swojej siostry bliźniaczki Aleksandry i ją pokonała o cztery dziesiąte sekundy. Z każdym kolejnym biegiem była szybsza. Już w ćwierćfinale ustanowiła rekord życiowy – 7.15 s, który poprawiła w półfinale wybiegając w 7.07 s. W tym pojedynku pokonała swoją najgroźniejszą rywalkę, Aleksandrę Mirosław. W finale nie dała szans swojej rywalce z Rosji Julii Kaplinie (8.94 s).

Pech Marcina Dzieńskiego

Dopiero na dziesiątym miejscu rywalizację na Mistrzostwach Świata w Moskwie zakończył Marcin Dzieński. Zawodnik AZS PWSZ Tarnów gładko przeszedł przez kwalifikacje uzyskując czas 5.71 s. W pierwszej rundzie fazy pucharowej był minimalnie wolniejszy i o siedem setnych sekundy przegrał rywalizację z Kazachem, Rishatem Khaibullinem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy ten grzyb jest jadalny? Nie możesz się pomylić!

Pytanie 1 z 12
Czy ten grzyb jest jadalny?
Grzyby jadalne i trujące - jak je rozróżnić
Muzeum lalek w Pilźnie