Tarnów: Zniknął las z kamienicy przy Rynku 6 [ZDJĘCIA]

2021-10-04 14:30

Był las został pusty taras. Część mieszkańców przyzwyczaiła się już do widoku drzew porastających dach przybudówki do kamienicy przy Rynku 6 w Tarnowie. Tym większe jest zdziwienie, gdy teraz przechodzą Wielkimi Schodami, a ich oczom ukazuje się pusta przestrzeń. Właściciel obiektu uprzątnął teren gdzie wyrosły samosiejki. Czy to początek zmian?

Nie ma już słynnego lasu na tarnowskim rynku

Z ruin kamienicy przy Rynku 6 wzdłuż Wielkich Schodów zniknęła oaza zieleni. Słynny z prześmiewczych memów o Tarnowie las został wycięty. Samosiejki na zgliszczach budynku pojawiły się już kilka lat temu, ale długo nikt z tym nic nie robił. Po interwencji konserwatora zabytków, właściciele usunęli roślinność, która mogła przyspieszyć zawalenie się konstrukcji. Tarnowianie zauważyli zmianę, ale liczą że to dopiero początek.

- Coś się w końcu zmieniło w tym miejscu. Ktoś wyciął te krzaki, zniknął słynny las. Szkoda było tego miejsca. Mam nadzieję, że teraz coś się ruszy z tym terenem i znów będzie ładnie wyglądać. Dawno tu nie szłam, rzeczywiście zniknęły te krzaki. Szkoda trochę, chociaż trochę zieleni tu było. A sama kamienica to już lepiej nie mówić jak to wygląda - wstyd - mówią tarnowianie.

POSŁUCHAJ: Z tarnowianami po wycięciu lasu rozmawiał Tomek Piszczek

Co mogło by powstać w tym miejscu?

Hotel, restauracja, a może mieszkania? Tarnowianom nie brakuje pomysłów na zagospodarowanie ruin kamienicy przy Rynku 6 w pobliżu Wielkich Schodów. Budynek spłonął w 2009 roku. Od tego czasu właściciele bezskutecznie próbowali go sprzedać, a zgliszcza zaczął porastać las. W ostatnich dniach roślinność została usunięta. Przechodnie zastanawiają się czy coś się zmieni.

- Może jakaś kawiarnia mogłaby powstać na tym tarasie, który powstał po wycięciu lasu. Choć konkurencja w pobliżu jest spora, ale może ktoś pójdzie w to. Szkoda takiego miejsca. Mieszkam w pobliżu już wiele lat i aż nieprzyjemnie było patrzeć jak to niszczeje. Należy odbudować to co było i odnowić to miejsce. A później widziałabym tu jakąś działalność rozrywkową. Żeby tu przyjść się odprężyć, napić kawy, spotkać ze znajomymi - podpowiadają tarnowianie.

Przypomnijmy, kamienica przy Rynku 6 popada w ruinę od czasu tragicznego pożaru, który strawił jej wnętrza w 2009 roku. Od tego czasu właściciele obiektu próbowali go bezskutecznie sprzedać prywatnym inwestorom, a w ubiegłym roku także miastu. Samorząd chciał tam stworzyć centrum dialogu. Liczył nawet na wsparcie finansowe z Funduszy Norweskich. Ostatecznie nie udało się dobić targu. Urząd Miasta Tarnowa uznał, że zaproponowana przez właścicieli cena była zbyt wysoka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Włoska mafia z okolic Neapolu zwana jest:
Idealny samochód DLA KOBIETY - wymagania i modele | ESKA XD - Prosto z salonu #32
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE