Tarnów: Wracają PÓŁKOLONIE w Pałacu Młodzieży. Wkrótce nabór

2022-05-11 14:30
Pałac Młodzieży w Tarnowie
Autor: Tomasz Piszczek Pałac Młodzieży w Tarnowie

Będą mogły ciekawie spędzić czas od 8:00 do 16:00. Wracają letnie półkolonie organizowane przez Pałac Młodzieży. Tygodniowe zajęcia dopiero w lipcu, ale już 12 maja startują zapisy. Uczestnikami mogą być dzieci z klas 1 – 6 szkół podstawowych. Co trzeba zrobić w ramach naboru?

Wakacje 2022 z Pałacem Młodzieży w Tarnowie - startuje nabór

Zapisy rozpoczną się 12 maja. Przyjść trzeba będzie osobiście do budynku przy ulicy Piłsudskiego. Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci z klas I-VI do udziału w półkoloniach. Zaplanowano trzy, pięciodniowe turnusy, pierwszy staruje 4 lipca. Pierwszeństwo mają stali uczestnicy zajęć w Pałacu.​ Dzieciaki będą miały co robić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Zapisy odbywać się będą tak jak w poprzednich latach.

- Niestety nie możemy uniknąć papierowych procedur ze względu na to, że dokumenty aplikacyjne zawierają dane personalne dzieci. To są pieniądze, które wpłacają ich opiekunowie. Często potrzebna jest też informacja. Rodzice przychodzą w kilka osób, proszą żeby ich dzieci były w tej samej grupie, bo znają się też prywatnie. Nie da się tego zrobić przez internet. To niestety wymaga osobistego stawiennictwa stąd taka formuła - tłumaczy Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Co w ramach półkolonii?

W ramach półkolonii dzieci mają zapewniony obiad, wycieczkę połączoną z ciekawymi warsztatami. Program półkolonii obejmuje ponadto m.in. zajęcia rekreacyjne, sportowe, plastyczne, wokalne, taneczne, fotograficzne, ceramiczne w pracowniach placówki. Dziecko może być zapisane maksymalnie na dwa turnusy. Program każdego turnusu obejmuje te same elementy.

Dla dzieci zamieszkujących w Tarnowie lub uczęszczających do tarnowskich szkół, odpłatność za turnus wynosi 395 złotych, dla pozostałych 450 złotych.

Harmonogram zapisów na półkolonie „Wakacje 2022 z Pałacem Młodzieży”

Dla stałych wychowanków Pałacu Młodzieży w dniach:

  • 12.05.2022 r.w godz. 8.00 – 13.00,
  • 13.05.2022 r. w godz. 13.00 – 17.00.

Na wolne miejsca dla dzieci nie uczestniczących na co dzień w zajęciach PM w dniach:

  • 16.05.2022 r. w godz. 8.00 – 13.00,
  • 17.05.2022 r. w godz. 13.00 – 17.00.

Kartę kwalifikacyjną i więcej informacji można znaleźć na stronie Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?
Sezon na kleszcze.Jak bezpieczne wyjąć kleszcza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE