Tarnów: TRAGEDIA w szpitalu Św. Łukasza. Wypadek czy samobójstwo?

2021-10-19 8:30
Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie

Jest śledztwo w sprawie tragedii w szpitalu wojewódzkim w Tarnowie. W poniedziałek, 18 października rano 93-letnia kobieta wypadła z okna na 5. piętrze placówki. Zabezpieczone ślady wskazują na to, że pacjentka popełniła samobójstwo. To jednak nie koniec dochodzenia.

Ślady wskazują na samobójstwo

Jak już informowaliśmy, do tragedii doszło w poniedziałek, 18 października z samego rana. 93-letnia kobieta wypadła z okna na 5. piętrze w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie. Janina K. była pacjentką oddziału kardiologii. Ślady zabezpieczone na miejscu wskazują na to, że kobieta wyskoczyła przez okno.

- Kobieta przemieściła się do sąsiedniej sali, która była wyłączona z użytkowania. Okna w tej sali posiadały klamki, za pomocą których można było je otworzyć. Wszystko wskazuje na to, że kobieta otworzyła okno, wspięła się na parapet i wyskoczyła z 5. piętra. W wyniku poniesionych przy upadku obrażeń 93-latka zmarła na miejscu - relacjonował Radiu Kraków prokurator Marcin Stępień z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Sprawę wyjaśnia grupa dochodzeniowo-śledcza tarnowskiej policji pod nadzorem prokuratury. Ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Wiadomo że Janina K. była pacjentką oddziału kardiologii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie od soboty, 16 października.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Dopasuj imię do gwiazdy! 8 na 10 punktów to totalne minimum!

Pytanie 1 z 10
… Cielecka?
Poradnik Zdrowie: błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE