Wkrótce ruszy remont ulicy Szkotnik

i

Autor: Wojciech Gardoń

Tarnów: Szkotnik i Sikorskiego doczekają się REMONTU. Ruchliwe ulice mają już wykonawcę

2022-09-22 9:48

Szkotnik i Sikorskiego przejdą wkrótce gruntowny remont. Zarząd Dróg i Komunikacji podpisał już umowę z wykonawcą. Na modernizację ruchliwych ulic miasto przeznaczy 8 milionów złotych. W związku z pracami należy się spodziewać dużych utrudnień. Czy ruch zostanie zamknięty dla kierowców?

W centrum Tarnowa już za niedługo rozpoczną się intensywne prace warte ponad 12 milionów złotych. Właśnie tyle będzie kosztować modernizacja ulic Szkotnik i Sikorskiego, która już od dłuższego czasu figurowała w planach ZdiK-u. Samo miasto wyda 8 milionów złotych. Pozostała kwota pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury.

Przetarg na przeprowadzenie remontu wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Firma będzie odpowiadać za poprawę jakości jezdni na blisko półkilometrowym odcinku. Zgodnie z projektem zostanie również przebudowane skrzyżowanie Sikorskiego – Mościckiego oraz wlot z ulicy Szujskiego. Dodatkowo ma tam powstać zatoka autobusowa i nowe, energooszczędne oświetlenie.

– Koncepcje są naszego autorstwa. W przypadku tej ulicy bezwzględnie oczekujemy zwiększenia zakresu obszaru, który będzie obejmował to rozwiązanie. Przede wszystkim chcemy tam zlokalizować pełnowymiarową ścieżkę rowerową. To na pewno będzie się wiązało ze zwiększeniem terenu pod układy komunikacyjne – tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Prace mają potrwać ponad rok. Na czas trwania remontu należy się spodziewać sporych utrudnień, zwłaszcza że w godzinach szczytu Szkotnik i Sikorskiego są szczególnie zatłoczone. Zarząd Dróg i Komunikacji zapewnia jednak, że w trakcie modernizacji ruch na tych ulicach nie zostanie całkowicie wstrzymany. Prace mają być przeprowadzane w taki sposób, żeby przejazd w tym rejonie był nadal możliwy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kanały i cieśniny. Nawet najlepsi mogą mieć problem

Pytanie 1 z 10
Ile lat trwała budowa Kanału Sueskiego?
Chwile grozy na pasach, pieszy uciekł przed ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE