Tarnów: Studenci jeszcze nie mają wakacji. Koronawirus krzyżuje im plany

2020-07-14 2:00 Łukasz Grygiel
PWSZ - wydłużone zajęcia
Autor: Łukasz Grygiel Zajęcia w PWSZ potrwają jeszcze do 17 lipca

Największa tarnowska uczelnia zmuszona była przedłużyć rok akademicki. Powodem jest trwającą pandemią. Na niektórych kierunkach zajęcia potrwają jeszcze do najbliższego piątku (17.07).

Okazuje się, że wykładowcy musieli powrócić do bezpośredniego kontaktu ze studentami. By zaliczyć rok trzeba było powrócić do laboratoriów i stanąć przed aparaturą.

- Te kilka miesięcy zdalnej pracy nauczyło nas innego modelu współpracy ze studentami. Było to cenne doświadczenie. Nie ukrywamy, że będziemy chcieli wprowadzi niebawem zajęcia on-line ze studentami. Ministerstwo dopuszcza, że aż do 50 % punktów ECTS studenci mogą osiągnąć właśnie poprzez takie kształcenie na odległość - mówi prorektor Małgorzata Martowicz.

Posłuchaj. Mówi prorektor Małgorzata Martowicz


Aktualnie nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać nowy rok akademicki. Decyzje o formie zajęć i wszelkich wytycznych będzie podejmowało ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.- Równocześnie uruchomiliśmy rekrutacje na pierwszy rok studiów, którą też musieliśmy przedłużyć. Wyniki matur są ogłoszone dopiero 11 sierpnia, zatem nasza rekrutacja trwa do 18 sierpnia. Potem przewidzieliśmy rekrutację uzupełniającą – dodaje Małgorzata Martowicz.


W uczelni funkcjonuje obecnie dwadzieścia kierunków I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapii.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.