Szczepienie przeciwko COVID-19

i

Autor: whitesession/Pixabay/cc0

Tarnów: Rodzice ZAPISUJĄ dzieci na szczepienia przeciw COVID-19

2021-12-15 14:30

Pierwsi rodzice zapisali już swoje pociechy na szczepienie przeciwko COVID-19. Od 14 grudnia można to zrobić w przypadku dzieci, które ukończyły 5 lat. Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie podawanie preparatu najmłodszym rozpocznie 13 stycznia. Dzieciaki z rodzicami będą zapraszane do budynku przy ul. Mostowej.

Rozpoczynają się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Wśród rejestrowanych dominują najmłodsi uczniowie szkół podstawowych. Rozpoczęły się zapisy dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienie przeciwko COVID-19. W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie pierwsi rodzice zapisali swoje pociechy zaraz po uruchomieniu systemu rejestracji. Szczepienia ruszą 13 stycznia. W przypadku największej tarnowskiej przychodni będą prowadzone w budynku przy ul. Mostowej. Tam gdzie działają poradnie dziecięce i możliwe było stworzenie przyjaznego otoczenia dla najmłodszych. 

- Przeznaczyliśmy specjalną powierzchnię i gabinety poradni dziecięcej pod szczepienia covidowskie dla najmłodszych. Będzie kącik zabaw, będzie pani pielęgniarka, która ma gabinet przeznaczony dla dzieci. Kwalifikować będzie lekarz specjalista. Mam nadzieję, że nie będzie to w jakiś specjalny sposób stresować dzieci i przy rodzicach, którzy będą obecni podczas szczepienia będą czuły się bezpiecznie i komfortowo - mówi prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie Piotr Augustyński.

Dzieci otrzymywać będą preparat firmy Pfizer. Dawka będzie jednak mniejsza niż u osób dorosłych. Szczepienie trzeba będzie powtórzyć po upływie przynajmniej 21 dni.

W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek: dwóch dawek w odstępie co najmniej 21. dni oraz dawki dodatkowej (uzupełniającej), podawanej w odstępie co najmniej 28 dni po ukończeniu 2-dawkowego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Jak zapisać dziecko na szczepienie?

Zapisy odbywają się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej oraz bezpośrednio w punkcie szczepień. Oczywiście musi to robić opiekun, który powinien być także obecny przy szczepieniu dziecka.

Aby zarejestrować się bezpośrednio w ZPS wystarczy zadzwonić pod nr 14 63 24 257.

Zapisać można się także:

  • Dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 989 – trzeba przygotować numer PESEL dziecka,
  • Poprzez E-rejestrację na pacjent.gov.pl – elektroniczna rejestracja możliwa jest na dwa sposoby: poprzez Profil Zaufany i bez jego użycia,
  • Wysłanie SMS pod numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Po podaniu PESEL-u dziecka i kodu pocztowego miejsca zamieszkania, system zaproponuje dogodne miejsce i termin blisko miejsca zamieszkania (można go zmienić).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia
Drożyzna na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie. Pajda ze smalcem i ogórkiem 22 złote, grzaniec 200 ml za 10 złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE