Tarnów: Koniec taryfy ulgowej. 4.05. powrót kontroli w Strefie Płatnego Parkowania [AUDIO]

2020-04-28 12:00
parkometr
Autor: Tomasz Piszczek Od 4.05. za szybą samochodu znów trzeba będzie mieć bilet parkingowy

Tarnów, wzorem Krakowa od poniedziałku 4 maja wznawia kontrole w Strefie Płatnego Parkowania. W kwietniu po ogłoszeniu stanu epidemii w mieście wprowadzono swoistą abolicję parkingową. Co prawda opłaty nadal obowiązywały, ale w rzeczywistości nikt nie sprawdzał ich uiszczania. Teraz ta sytuacja się zmieni. Brak biletu parkingowego będzie oznaczać mandat.

Swoistą abolicję parkingową jeszcze w marcu wprowadził prezydent Roman Ciepiela. Miała ona ułatwić życie osobom rozwożącym posiłki, opiekującym się seniorami, służbom medycznym czy osobom, które bały się korzystać z parkometrów w obawie przed zarażeniem. Władze miasta informowały, że nie zniesiono obowiązku uiszczania opłat. Zrezygnowano tylko z ich kontroli. Od 4.05. wracają jednak zasady sprzed epidemii.

Posłuchaj. O powrocie do kontroli opłat w Strefie Płatnego Parkowania mówi rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba

- Wraz z ostatnim dniem kwietnia owa abolicja parkingowa się kończy, a od poniedziałku 4 maja kontrolerzy wracają do pracy i będą sprawdzać, czy właściciele samochodów stojących w Strefie Płatnego Parkowania opłacili należność za postój - informuje rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba.

Uwaga! Kara za brak ważnego biletu w Strefie Płatnego Parkowania w Tarnowie wynosi 50 złotych, ale pod warunkiem że właściciel samochodu uiści ją do siedmiu dni od jej otrzymania. Po tym terminie kwota do zapłaty wzrasta do 150 złotych.

Przypomnijmy, że należności parkingowe w Tarnowie można opłacać w parkometrach oraz przy pomocy aplikacji na smartfony: PANGO, SKYCASH i E-PARK.

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz, pędził ponad 200 km/h