Szerszenie

i

Autor: Pixabay Rój szerszeni zaatakował dzieci podczas wycieczki szkolnej

Wiadomości

Szerszenie zaatakowały szkolną wycieczkę. Ponad 10 dzieci zostało rannych

2023-09-27 11:10

Dramatycznie zakończyła się wycieczka szkolna do lasu. Jedenaścioro dzieci oraz nauczyciel zostało użądlonych przez rozsierdzone szerszenie. Do ataku owadów doszło po tym, jak podopieczni podnieśli z ziemi gałąź, pod którą znajdował się rój szerszeni. Na ratunek uczestnikom wycieczki ruszyli strażacy. Na miejscu pojawili się również lekarze, którzy udzielili poszkodowanym pomocy.

Rój szerszeni zaatakował dzieci podczas wycieczki szkolnej

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w czasie wycieczki szkolnej do parku przyrody Hohe Mark w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jedenaścioro uczniów oraz nauczyciel, jak czytamy na stronie Onetu, odniosło obrażenia wskutek użądleń przez rój szerszeni. Przechadzające się po lesie dzieci w pewnym momencie podniosły leżącą na ziemi gałąź, po czym zostały zaatakowane przez owady. Poinformowało o tym miasto Oer-Erkenschwick.

Na miejscu zdarzenia interweniowali zaalarmowani przez nauczycieli strażacy. Natomiast pomocy medycznej udzielili wycieczkowiczom lekarze. Po zbadaniu użądlonych osób stwierdzili, że żadna z nich nie wymaga przetransportowania do szpitala. Funkcjonariusze straży pożarnej powiadomili o incydencie leśniczego z tamtejszego nadleśnictwa, a niebezpieczne miejsce zostało odpowiednio oznakowane.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Najpiękniejsze jeziora w Małopolsce. Te miejsca warto odwiedzić! [ZDJĘCIA]

To gad czy płaz? Jeśli znasz się na zwierzętach, to 8/10 punktów to minimum [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Żaba należy do:
Łoś po uszy w bagnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE