Dziwna Wiosna

i

Autor: Tarnowskie Centrum Kultury

Rockowe przedwiośnie w Tarnowie. Koncert formacji Dziwna Wiosna w Piwnicach TCK

2023-03-03 7:55

W piątek, 10 marca 2023 roku, o godzinie 19:00 w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zagra rockowa formacja Dziwna Wiosna. Warszawskie trio grające brudne i piękne piosenki, w których ciężkie brzmienia przeplatają się z melancholijnym klimatem, a przebojowe refreny przebijają się przez zagnieżdżony w tekstach mrok.

Dziwna Wiosna rozgrzeje przedwiosenny Tarnów

Dziwna Wiosna to warszawskie trio okrzyknięte przez krytyków muzycznych nadzieją polskiego rocka, Christiną Aguillerą grunge'u, a także Wilkami death metalu. Grupa specjalizuje się w graniu ognistego rocka z przebojowymi refrenami i tekstami podszytymi mrokiem. Za niepowtarzalny klimat odpowiadają muzycy, którzy doświadczenie sceniczne zbierali u boku gwiazd polskiej alternatywy. Dziwną Wiosnę tworzą: gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) oraz basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów).

Dziwna Wiosna powstała wiosną 2020 roku. Wcześniej muzycy grali razem w utworzonej w 2018 roku formacji Superhuman Like Brando. Zaczęli od „Niepewności”, piosenki wydanej w sierpniu 2020 roku, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone”, „Odejdź” i „Miłość bez końca”. W sierpniu 2021 roku grupa wydała swój debiutancki album „Dziwna Wiosna”, za który otrzymała nominację do Fryderyka. Drugi krążek Dziwnej Wiosny, który promuje singiel „Ogień”, ukaże się w 2023 roku.

Więcej informacji o koncercie Dziwnej Wiosny oraz dostępności biletów znajduje się na stronie internetowej Tarnowskiego Centrum Kultury.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kiss - jak dobrze znasz legendę shock rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku Kiss zagrali w Polsce swój pierwszy koncert?
Rockowe teledyski, wyreżyserowane przez słynnych filmowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE