Remont wiaduktu nad Aleją Tarnowskich na ukończeniu. Sprawdź nową organizację ruchu [FOTO]

2020-10-05 1:48

Na początku października zaplanowano puszczenie ruchu dla wszystkich kierowców pod wiaduktem kolejowym na Alei Tarnowskich. Na razie z drogi korzystać mogą tylko mieszkańcy pobliskich domów. Wykonywane są drobne poprawki związane z organizacją ruchu oraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Sprawdź na ESKA Tarnów, jak w tym miejscu poruszać się samochodem.

Co ciekawe, sam wiadukt został wybudowany już w 2017 roku. Problem stanowiły w tym miejscu wody gruntowe, które znacznie spowolniły prace w infrastrukturze podziemnej i drogowej. By z drogi mogli korzystać wszyscy kierowcy inwestor został zobowiązany do usunięcia drobnych usterek.

- Poprawki dotyczą prac nawierzchniowych, głównie przy ciągu pieszo – rowerowym, szerokości nawierzchni, ubytkach w spojeniu kostek betonowych. Jest spękana pokrywa betonowa, część wpustów mostowych jest niedrożna, nie odtworzono też zjazdu do garaży przy Małeckiego, stwierdzono spękania, ubytki w pokrywach studni. wysoko osadzony krawężnik na przejeździe rowerowy – wylicza szef Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek.

O remoncie Alei Tarnowskich mówi Artur Michałek z tarnowskiego magistratu

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie kierowcy, z nowej drogi w pełni, będą mogli korzystać w pierwszej połowie października.

Ruchomy szlaban na parkingu przed katedrą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE