Prowadził samochód mając ponad 2,5 promila. Został zatrzymany przez innego kierowcę

2022-09-12 11:00
Tarnów policja
Autor: Radio ESKA

W miniony piątek, 9 września, drogą wojewódzką w kierunku Tarnowa szarżowało osobowe audi. Kierujący pojazdem wykonywał nieskoordynowane ruchy, co wzbudziło niepokój wśród innych uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierowców, jadących w stronę Zakliczyna, postanowił dokonać obywatelskiego zatrzymania.

Obywatelskie zatrzymanie na drodze wojewódzkiej w kierunku Tarnowa

Trzech mieszkańców południowej Polski, jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, jadących drogą wojewódzką w stronę Zakliczyna zauważyło, że kierujące się stronę Tarnowa osobowe audi wykonuje nieskoordynowane ruchy. Zaniepokojeni niebezpiecznymi manewrami osobówki, postanowili sprawdzić, czy kierowca nie prowadzi pod wpływem alkoholu. Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Gromniku na ulicy Jana Pawła II, w ciągu drogi wojewódzkiej 980. Okazało się, że ich podejrzenia były zasadne, gdyż po otworzeniu audi poczuli charakterystyczną alkoholową woń.

Mieszkańcy południowej Polski uniemożliwili kierowcy audi dalszą jazdę, po czym zawiadomili o zdarzeniu tarnowską policję. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, przeprowadzili badanie na trzeźwość. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu aż 2,7 promila. Policjanci po przeprowadzeniu czynności przekazali 54-latka rodzinie, która również odebrała jego samochód.

Kierowcy audi za naruszenie artykułu 278A kodeksu karnego grozi utrata prawa jazdy, grzywna w wysokości 5000 złotych, a nawet kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie tarnowski sąd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy znasz się na centralnym ogrzewaniu? Przetestuj swoją wiedzę

Pytanie 1 z 13
Rury z tworzywa sztucznego stosowane w nowoczesnych instalacjach grzewczych powinny mieć:
Sedno Sprawy - Wojciech Skurkiewicz - kontrofensywa w Ukrainie to sprawa przełomowa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE