Można składać wioski o dopłaty do rachunków za gaz czy prąd

2022-01-10 10:00
CUS
Autor: Jadwiga Kozioł

W Centrum Usług Społecznych w Tarnowie ruszyło składanie wniosków o dodatek osłonowy. Ma pomóc mało zarabiającym częściowo pokryć koszty za faktury. Można dostać od 400 do ponad 1400 złotych.

Pieniądze trafią bezpośrednio do ręki i będzie można je przeznaczyć na dowolny cel. Nie będzie to weryfikowane. Osoby, które ogrzewają węglem czy drewnem mogą dostać nieco więcej, bo od 500 do ponad 1400 złotych. Jednak warunkiem jest to, by gospodarstwo było wpisane do ewidencji emisyjności budynków. Warunkiem ubiegania się o dodatek osłonowy jest dochód. Nie może on przekroczyć 2100 złotych w przypadku jednoosobowego gospodarstwa, a gdy rodzina jest większa - 1500 złotych na osobę. Kto chce wcześniej dostać zwrot, musi złożyć wniosek do końca stycznia. O dodatek można ubiegać się w Centrum Usług Społecznych w Tarnowie. Wnioski są dostępne przy Matki Bożej Fatimskiej 9, Granicznej 8A oraz Goldhammera 3.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

- Wysokość tego dodatku osłonowego będzie uzależniona od liczby osób zamieszkujących w gospodarstwie. Osoba samotna otrzyma 400 złotych, gospodarstwo 2-, 3- osobowe 600 zł, 4-, 5- osobowe 850 zł i większe 1150 zł. Pieniądze trafią bezpośrednio do ręki i będzie można przeznaczyć je na dowolny cel. Nie będzie żadnej weryfikacji, nie ma w tym względzie żadnych ustawowych regulacji i my tego nie będziemy na pewno tego sprawdzać. Jeżeli ktoś złoży wniosek do końca stycznia, to wypłata nastąpi w dwóch równych ratach – do 31 marca i do 2 grudnia. Jeżeli ktoś złoży wniosek w okresie od 2 lutego do końca października, to kwota będzie wypłacona jednorazowo do 2 grudnia - wyjaśniała Małgorzata Mularczyk z Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Piotr Michalski mistrzem Europy na 500m
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE