Barbara Prymakowska

Autor: Barbara Prymakowska - Facebook

Kolejne zwycięstwo Barbary Prymakowskiej. Najszybsza Babcia Świata najlepsza w Biegu Podhalańskim

2023-02-13 9:37

Barbara Prymakowska, pochodząca z Tarnowa „Najszybszej Babci Świata”, która 7 listopada ubiegłego roku obchodziła 79. urodziny, ma za sobą kolejny udany start biegach górskich. W sobotę, 11 lutego 2023 roku, wystartowała Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który w swojej kategorii wiekowej zakończyła na najwyższym stopniu podium.

Barbara Prymakowska najlepsza w Biegu Podhalańskim

Barbara Prymakowska triumfowała w Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który odbył się w sobotę, 11 lutego 2023 roku, w Nowym Targu. „Najszybsza Babcia Świata” na 15-kilometrowej trasie wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii K80 (80 lat), będąc najstarszą uczestniczką w tych zawodach. Ponadto w klasyfikacji OPEN uplasowała się 201. miejscu (sklasyfikowano 261 zawodników), a wśród kobiet zajęła 41. lokatę z czasem 1 godziny, 31 minut i 57 setnych sekundy.

– Bieg Podhalański im Jana Pawła II. Momenty które podglądałam, czyli narciarstwo biegowe, są piękną i zdrową stroną życia. Ja pobiegłam 15 km, teraz nie robię niczego, czego nie jestem w stanie udźwignąć. Niespodzianką była kat K80 w której byłam jedyna. Mój wynik był lepszy od biegaczki w kat. K70 która wygrała. Byłam najstarszą biegaczką i zostawiłam za sobą kilkadziesiąt biegaczy, młodszych o kilka dekad. Radość – napisała na swoim Facebooku Barbara Prymakowska.

„Najszybsza Babcia Świata” jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W 2021 roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Czy rozpoznasz polskich mistrzów świata?