Już można z niej KORZYSTAĆ. Obwodnica Tuchowa została ODDANA do użytku

2022-07-01 16:30

Obwodnicą Tuchowa można już jeździć. Nowo powstały odcinek drogi wojewódzkiej został oddany do użytku. Oficjalnego otwarcia dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

To dobra wiadomość dla kierowców, zwłaszcza dla tych, którzy często podróżują drogą wojewódzką 977. Po dwóch latach od rozpoczęcia inwestycji, obwodnicą Tuchowa można już jeździć. Nowy objazd miasta w powiecie tarnowskim został uroczyście oddany do użytku, mimo że po drodze zaliczał kolejne opóźnienia.

Przewidywano, że obwodnica zostanie otwarta jeszcze pod koniec czerwca. Jednak nawet w ostatnich tygodniach konieczne okazało się przeprowadzenie dodatkowej inspekcji i prac wykończeniowych. Tym razem udało się dotrzymać terminu i zgodnie z ostatnią zapowiedzią, pierwsze samochody przejechały przez obwodnicę 1 lipca.

– Miejsce w którym jesteśmy, jest potwierdzeniem tego, że samorządy mogą ze sobą znakomicie współpracować, że samorządy mogą realizować te inwestycje. I może dziać się zupełnie inaczej, jak jeszcze do niedawna. Myślę, że przed nami jeszcze wiele ciekawych projektów. Beneficjentami wszystkich naszych starań są mieszkańcy regionu i ci, którzy będą korzystać z obwodnicy Tuchowa. Postawiliśmy przede wszystkim na działania podnoszące bezpieczeństwo na drogach. To jest program 100 obwodnic – wyjaśnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Nie tylko bezpieczeństwo

Obwodnica jest istotna również dlatego, że przez Tuchów przebiega ważny szlak komunikacyjny. Droga wojewódzka 977 prowadzi na południe Polski, do takich miast jak Gorlice czy Krynica-Zdrój.

Jej otwarcie to również duże ułatwienie dla turystów którzy w sezonie wakacyjnym odwiedzają uzdrowiska Beskidu Sądeckiego. Jednak obwodnica ma przede wszystkim odciążyć wąskie i zatłoczone latem centrum Tuchowa.

– Tutaj było dużo problemów. Teren jest malowniczy, ale trudny. Tak naprawdę zawsze znaleźliśmy wspólne rozwiązanie. Może dlatego mieszkańcy tak cierpliwie czekali i dali radę. Niektórzy twierdzą, że ta obwodnica powinna się zaczynać w Karwodrzy, a kończyć w Dąbrówce. Ja muszę powiedzieć, że ona jest wystarczająca. Miała wyprowadzić tranzyt z naszego rynku, tam gdzie jest centrum życia społecznego i to właśnie się udało – przekonuje burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek.

Prace nad inwestycją rozpoczęto jeszcze w 2019 roku. Nowo powstała obwodnica ma 2,7 km długości. Jednak jest to nie tylko sama jezdnia. W ramach tworzenia objazdu Tuchowa powstały także 3 ronda, most nad rzeką Białą oraz dwa wiadukty. Całość kosztowała ponad 60 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czyja to piosenka? Sprawdź czy odgadniesz wykonawcę po samym tytule!

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Lepiej mieć" śpiewa:
Najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE