Jak gadać, żeby się dogadać? Weź udział w szkoleniu on-line! [AUDIO]

2020-11-18 10:33 Justyna Świderska
Laptop szkolenie
Autor: StockSnap/Pixabay/cc0 Ośrodek Dialogu Alegoria w Tarnowie zaprasza na szkolenie poświęcone komunikacji

To kolejne szkolenie w cyklu Verbi Valor – Wartość Słowa. Tym razem poświęcone (czasem) trudnej komunikacji nauczyciela z rodzicem, zwłaszcza w czasie nauczania na odległość. Chętni dowiedzą się jak poprawiać relacje i rozmawiać, by skutecznie rozwiązywać problemy i konflikty. Organizatorzy podpowiedzą też jak wykorzystywać do tego celu nowoczesne narzędzia.

Umiejętność dobrego porozumiewania się, wbrew pozorom, wcale nie jest łatwa. Trudno dogadać się twarzą w twarz, a jeszcze trudniej za pośrednictwem telefonu czy komputera. Wprowadzenie zdalnego nauczania, związane z pandemią koronawirusa sprawiło, że z dnia na dzień przybyło problemów na linii nauczyciel – rodzic. Jak zatem rozmawiać, żeby się dogadać i skutecznie rozwiązywać problemy z korzyścią dla dzieci? Jak wykorzystywać do tego nowoczesne technologie? Tego dowiecie się na kolejnym szkoleniu z cyklu Verbi Valor – Wartość Słowa, na które zaprasza tarnowski ośrodek dialogu Alegoria.

Rozłam w PiS. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc.156

- Nauczyciele i rodzice, czyli szkoła i dom rodzinny to dwa środowiska, które mają duży wpływ na rozwój dziecka, na jego przekonania, postawy, na kształtowanie się poczucia jego własnej wartości. Zarówno rodzic, jak i nauczyciel jest przekonany, że chodzi mu przecież o dobro dziecka. Dlaczego więc tak się czasem dzieje, że w pewnym momencie stają po dwu stronach barykady? Skąd w ogóle ta barykada? Zakładając dobrą wolę obu stron, stawiamy tezę, że o chodzi tu o komunikację. Tej właśnie komunikacji chcemy poświęcić czas i uwagę. Chcemy się skupić na wartości słowa w tej relacji – mówi Marta Łazarczyk, organizator szkolenia.

POSŁUCHAJ: Jak gadać, żeby się dogadać? - mówi Marta Łazarczyk, organizator szkolenia w cyklu Verbi Valor

Szkolenie poprowadzi nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, pasjonatka wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie nauczania i komunikacji, Agnieszka Bigos. Będzie można zapoznać się z aktualną wiedzą psychologiczną oraz dobrymi praktykami. Uczestnicy dowiedzą się jak budować dobre relacje między ważnymi dla dziecka osobami. Nie zabraknie przykładów, ćwiczeń i dzielenia się doświadczeniami.

W związku z pandemią, tym razem spotkanie odbędzie się on-line. Zaplanowano je 26 listopada o godzinie 17:00. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy. Później każdy uczestnik otrzyma link, który przeniesie go bezpośrednio do strony ze szkoleniem.