Drożej za letnie półkolonie w Tarnowie. Rodzice zapłacą dwa razy więcej [AUDIO]

2020-02-11 14:18
Wspinaczka
Autor: Łukasz Grygiel „Lato – bezpieczne wakacje”

W tamtym roku było 210 złotych, teraz będzie 485. Rosną opłaty za półkolonie organizowane przez tarnowski magistrat. Rodzice za udział w dwutygodniowym turnusie jednego dziecka będą musieli zapłacić ponad dwa razy więcej niż dotychczas. Podczas wakacji zorganizowane zostaną trzy dwutygodniowe turnusy.

Pierwszy z nich odbędzie się w terminie 29 czerwca – 10 lipca, kolejny od 13 do 24 lipca, ostatni natomiast od 27 lipca do 7 sierpnia. Półkolonie będą się odbywać w Szkołach Podstawowych nr: 1, 5, 8, 10, 14, 15, 17, 18, 20, 23 i 25. W SP nr 9 zaplanowano półkolonię przeznaczoną również dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ponadto przewidziano dwa turnusy z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu. Dla nich zajęcia będą się odbywały w Szkole Podstawowej nr 11 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Romanowicza.

W półkoloniach będzie mogło wziąć udział 1400 uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Muszą jednak mieszkać na terenie miasta lub uczęszczać do szkoły mającej siedzibę w Tarnowie. Podobnie jak w ubiegłym roku zapisy prowadzone będą elektronicznie.

Organizatorzy zapewniają opiekę w godzinach od 7:00 do 16:00, posiłki oraz atrakcyjny program zajęć. Niestety rodzice będą musieli zapłacić więcej. - Po wprowadzonych podwyżkach minimalnych stawek godzinowych za umowy w zakresie zatrudnienia osób na półkoloniach i podwyżkach za poszczególne media oraz inne dostawy i usługi musieliśmy podnieść opłaty do tego poziomu. Chcemy też sprostać wnioskom uczestników zajęć o atrakcyjniejszy program - wyjaśnia szef wydziału sportu w Urzędzie Miasta Marek Baran.

I dodaje że posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny mogą skorzystać z 10 proc. rabatu. – Kwota ta jest mimo wszystko kwotą poniżej kosztów ponoszonych przez miasto. Przez wiele lat utrzymywano bardzo niskie opłaty. Trzeba pamiętać że dzieci mają zapewnione wyżywienie w formie drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku, częste wyjazdy na wycieczki, nieodpłatny udział w zajęciach organizowanych przez miasto.

Elektroniczny nabór na półkolonie organizowane przez tarnowski magistrat zaplanowano w marcu. Na dokładne terminy i więcej szczegółów trzeba jeszcze zaczekać.

Posłuchaj - o powodach podwyżki mówi Marek Baran z Urzędu Miasta Tarnowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE