Znów można robić zdjęcia. Do Tarnowa powróciły kolorowe parasole [GALERIA]

2021-06-12 17:10

Siedemdziesiąt sztuk zawisło nad ul. Piekarską. Magiczny zakątek każdego lata przyciąga tarnowian i turystów. W słoneczne dni, pod parasolkami, będzie można oglądać prace osób niepełnosprawnych. Zobaczcie zdjęcia tarnowskiego „Umbrella Sky"!

Dzięki kolorowej instalacji zrealizowanej przy udziale osób niepełnosprawnych ulica Piekarska kolejny już raz staje się jednym z punktów wycieczek turystów. Chodzi o to, by ten zakątek miasta był miejscem spotkań, gdzie każdy będzie się dobrze czuł.

- Padające na kostkę światło powoduje, że parasole dają niezwykłe cienie i mamy wtedy efekt „wow”. Cieszy nas bardzo, bo parasole pojawiają się często w internecie, w mediach społecznościowych, na instagramie. W okresie letnim są one wskazywane, jako jedna z wizytówek miasta - mówi Mariusz Szumlański, kurator Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych Aniołowo.

POSŁUCHAJ. O parasolkach mówi Mariusz Szumlański z galerii Aniołowo

Parasole dają schronienie przed słońcem i cieszą oko. Okazuje się, że inne miasta w Polsce też chcą iść w ślady Tarnowa. Nie wszędzie jednak taką instalacje da się zamontować. Podstawowym kwestia jest osłonienie ich przed wiatrem.

- W tygodniu, w słoneczne dni, poza parasolkami na ul. Piekarskiej pojawią się też stoliki i krzesełka, a jednocześnie swoje prace prezentować będą niepełnosprawni artyści. Działa tu też galeria „Aniołowo” oraz klimatyczna kawiarnia Lawenlove. Jest prowadzona przez uczestników z warsztatów terapii zajęciowej. Można w przyjaznym klimacie napić się kawy i herbaty - mówi Anna Piwowarska, terapeutka zajęciowa z Warsztatów Terapii Zajęciowych przy ul. Klikowskiej.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE