Trwa walka z czasem o życie rocznego Frania. Chłopiec potrzebuje pilnej operacji [AUDIO]

2021-04-28 15:09
Pilnie potrzebna jest pomoc dla Frania
Autor: Archiwum rodzinne

"Człowiek stworzony jest do tego żeby dawać i czerpać przyjemność z dawania. Niestety razem z mężem jesteśmy postawieni w takiej sytuacji, że musimy prosić" - powiedziała nam nie kryjąca wzruszenia mama Frania. Wirtualne zbiórki pieniędzy, imprezy sportowe, licytacje i kiermasze – mieszkańcy regionu robią co mogą, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na operację serca dla małego mieszkańca Szczecinka. Trwa walka z czasem o życie rocznego Frania. Chłopiec urodził się z wadą serca, która niestety dyskwalifikuje go z operacji w Polsce. Szansę na ratunek widzą lekarze w Austrii. Koszt operacji jest jednak ogromny i przekracza możliwości finansowe rodziców. Sprawdź jak możesz pomóc.

Jak podkreślają rodzice chłopca największym problemem spędzającym im sen z powiek jest niezoperowana wada serca, która jest jak tykająca bomba. Kwota, którą trzeba zebrać, aby ratować Frania to około pół mln zł. Mieszkańcy Szczecinka i regionu już ruszyli z pomocą. Organizują w internecie zbiórki, a także licytacje przedmiotów czy usług. Nie brakuje także pysznych smakołyków od lokalnych cukierników.

Organizowane są różne imprezy i wydarzenia, aby pomóc w zbiórce pieniędzy. Jednym z nich był np. kiermasz słodkości. Udało się wtedy uzbierać prawie 7 tys zł. Mieszkańcy Szczecinka nie zawiedli i po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca i chętnie pomagają potrzebującym.

Ponieważ zainteresowanie tym wydarzeniem było bardzo duże, postanowiono zorganizować kolejną imprezę charytatywną, na której na pewno nie zabraknie także słodkości, ale również będą przygotowane atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Organizacja imprezy wstępnie zaplanowana jest na 15. maja.

Dodajmy, że to nie jedyna akcja mająca na celu zbiórkę pieniędzy na operacje dla rocznego Franka. Charytatywnego live’a zorganizował znany szczecinecki youtuber Medusa, który zebrał ok 80 tyś zł.

Nie wykluczone, że kwota ta jeszcze wzrośnie.

Trwa walka z czasem o życie rocznego Frania ze Szczecinka. Chłopiec potrzebuje pilnej operacji

Już 8. maja w Barwicach ma być zorganizowany kiermasz, a w mediach społecznościowych nie brakuje licytacji, z których dochód także przeznaczony będzie na operację dla Franka.

Potrzeba zebrać ok pół mln zł, do tej pory udało się zebrać połowę potrzebnej kwoty. Niestety czasu jest coraz mniej, a bez tej operacji Franio nie ma szans na przeżycie.

Link do zbiórki pieniędzy na operację znajdziesz poniżej:

Zbiórka pieniędzy na operację Frania

Sonda
Czy wspierasz akcje charytatywne?
Sylwia Grzeszczak wraca z nowym utworem. Prawda o nas - przedpremierowo TYLKO na ESKA.pl!
Posłuchaj rozmowy z Martą Brzeczką - mamą Frania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE