Teatralne podróże w Drawsku Pomorskim

2021-08-10 12:55
Teatry Drawsko Pomorskie
Autor: Marcin Łukasz

Teatralne podróże w Drawsku Pomorskim. To był weekend pod znakiem teatrów. Drawsko Pomorskie zostało opanowane przez teatralnych artystów. Było wiele przedstawień.

Przedstawienia w drawskim parku

W ramach projektu 'Teatralne podróże: i te małe i te duże" w kilku świetlicach wiejskich realizowane są warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów. Pod okiem profesjonalistów dzieci bawią się i poznają jednocześnie aktorski warsztat. Powstają małe formy teatralne, które wkrótce zaprezentują swoim kolegom.

Przez pierwsze dni sierpnia dzieci przyjeżdżały do Drawska Pomorskiego i w ośrodku kultury przygotowywały pierwsze wspólne przedstawienie. Tworzyły rekwizyty i elementy scenografii, poznawały, a potem przygotowywały swoje role.

Teatry dla dzieci 

W piątkowego popołudnie, 6 sierpnia br. na scenie muszli koncertowej w parku Chopina pojawiła się ciekawa scenografia. Mała drewniana chatka kryta strzechą, a wokół otoczenie jak na wsi: krowy, kury, a nawet bociek. Na rozpoczęcie Drawskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych nasi mali aktorzy zaprezentowali widzom własną interpretację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka"., wzbudzając wielką radość u zgromadzonych na widowni rodziców.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE