Pijani kierowcy na terenie Powiatu Drawskiego. Policyjne interwencje

2022-01-05 9:46
Policja Drawsko
Autor: Marcin Łukasz

Kolejni pijani kierowcy ujawnieni przez Policjantów z terenu Powiatu Drawskiego. W ostatnich dniach było ich aż sześciu !

Seria pijanych kierowców 

Początek Nowego Roku w powiecie drawskim pokazał, jak wielu nieodpowiedzialnych kierowców wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.Policjanci z drawskiego Ogniwa Ruchu Drogowego jak i podległych komisariatów w niespełna dwie doby zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami po spożytym wcześniej alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie Złocieńca w sylwestrowy poranek. Kierujący samochodem m-ki Kia stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało 50 – letni mieszkaniec Złocieńca kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu.

Tego samego dnia około godz. 21:20 policjanci drawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Żabinek 20 – letniego kierującego samochodem m-ki Audi, który jak się okazało oprócz tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania, wsiadł za kierownicę będąc po użyciu alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sylwestrową noc. Około godz. 04:30 także funkcjonariusze drawskiego Ogniwa Ruchu Drogowego udali się na miejsce zdarzenia drogowego i zatrzymali kierującego samochodem m-ki BMW 34 – letniego mężczyznę, który mając ponad 2 promile w wydychanym powietrzu uderzył w drzewo.

Kolejne incydenty

Niespełna godzinę później na jednej z czaplineckich ulic policjanci zatrzymali kierującego, mieszkańca Czaplinka, który jak wynikało ze zgłoszenia jechał cała szerokością jezdni. W wyniku sprawdzenia okazało się, że 34 – letni mężczyzna kierował swoim pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości – miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce około godz. 07:00 na terenie Drawska Pomorskiego. 35 – letni mężczyzna kierując samochodem m-ki VW Passat uderzył w drzewo, a następnie wjechał do rowu. W zdarzeniu poszkodowana została pasażerka. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do ostatniego zatrzymania doszło w niedzielny wieczór około godziny 20:55 na jednej ze złocienieckich ulic. Kierujący samochodem m-ki Peugeot na widok radiowozu przyspieszył i gwałtownie skręcił w znajdujący się w pobliżu parking. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd i sprawdzili znajdującego się w nim kierującego i pasażera. W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu okazało się, że 20 – letni mężczyzna kierował samochodem mając pół promila w wydychanym powietrzu.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE