Kot próbował wydostać się z domu. To była męka. Interweniowali strażacy

2022-07-28 7:31

W Drawsku Pomorskim w jednym z mieszkań przebywał kot. Pod nieobecność właścicieli kot próbował wydostać się z domu. Niestety utknął w szczelinie okiennej. Interweniowali strażacy. Kota nie udało się uratować.

Strażacy z Drawska Pomorskiego zostali zaalarmowani o potrzebie pomocy. Pomocy potrzebował kot, który utknął w rozszczelnionym oknie w jednym z budynków położonych przy ulicy Piłsudskiego w Drawsku Pomorskim. Po dojeździe na miejsce strażacy zauważyli wystającą głowę kota poza oknem. Tułów kota znajdował się wewnątrz mieszkania. Aby dostać się do okna strażacy rozstawili drabinę. Utrudnieniem był brak możliwości wejścia do mieszkania. Mieszkańców tego lokalu nie było na miejscu. Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej. Niestety na ratunek dla kota było już za późno. Prawdopodobnie kot nie żył już od kilku godzin. Na miejsce wezwano dwa patrole Policji oraz Straż Miejska. Policjanci wyjaśnią przyczyny i przebieg tego zdarzenia.

Jak udało nam się ustalić pierwsze zgłoszenia o potrzebie pomocy dla kota napływały do drawskiego TOZ. Wolontariusze TOZ ustalali gdzie dokładnie doszło do zdarzenia. Po ustaleniu informacja została przekazana przez TOZ do strażaków. Warto pamiętać, że w chwili zagrożenia życia osób czy zwierząt w pierwszej kolejności należy dzwonić na numer alarmowy 112. To znacznie skraca czas dojazdu służb. Warto też pamiętać, że pozostawione w domu zwierzęta mogą szukać drogi ucieczki. Tej drogi prawdopodobnie szukał kot z ulicy Piłsudskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE