Całodobowy telefon zaufania dla dzieci. W tym roku także będzie działał w Szczecinku

2021-01-28 13:03 Paulina Horbatowska–Deciuk
Telefon Zaufania
Autor: Gundula Vogel z Pixabay

Na początku pandemii w Świetlicy Środowiskowej "Koniczynka" uruchomiono specjalny numer pod który dzieci mogły dzwonić, aby utrzymywać kontakt ze swoimi opiekunami. Jak się później okazało była to dla nich przede wszystkim możliwość podzielenia się swoimi troskami i problemami.

Smutek, złość, bezsilność. Z tymi emocjami najczęściej zmagają się dzieci podczas pandemii. Ubiegły rok był trudny dla każdego. Skutki pandemii bardzo odczuły także dzieci, które z dnia na dzień musiały ograniczyć spotkania z rówieśnikami. Nie pomagało także zdalne nauczanie. Dlatego szczecinecka Świetlica Środowiskowa "Koniczynka" postanowiła uruchomić specjalny numer telefonu, pod który dzieci mogą dzwonić, aby porozmawiać ze swoimi opiekunami. 

Dzieci dzwonią żeby porozmawiać, ale także przy okazji, aby podzielić się ciekawymi sytuacjami, które je spotkały. Dzwonią też w konkretnych sprawach, z konkretnymi problemami i prośbą o pomoc. Postanowiliśmy przedłużyć działanie telefonu zaufania. Zauważyliśmy, że wśród dzieci cieszy się on dużym zainteresowaniem, bowiem nie zawsze mają odwagę o swoich problemach mówić w obecności rówieśników. A telefon zaufania zapewnia im anonimowość i dyskrecję.

 -mówi Anna Wachowiak ze świetlicy, która dodaje, że dzieci dzwonią praktycznie codziennie.

W związku z tym postanowiono, że telefon zaufania w szczecineckiej "Koniczynce" będzie funkcjonował także w tym roku. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15