​Znane nazwiska i głosy, a także ciekawe pozycje literackie

2022-11-24 13:46
festiwal czytania
Autor: fot. materiały organizatora

To będzie uczta nie tylko dla książkoholików. W ten weekend (25-27.11) w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbędzie się Festiwal Czytania.

Na wydarzeniu pojawi się wiele znanych nazwisk. Fragmenty utworów odczytają między innymi Krystyna Czubówna, Adam Ferency, Tamara Arciuch czy Bartosz Kasprzykowski.

- Każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla starszych jak i najmłodszych słuchaczy. Znajdzie się coś dla tych, którzy lubią klasykę literatury jak i tych, którzy wolą literaturę współczesną - tłumaczy Bogna Tokarska z Książnicy Pomorskiej. Na miejscu będzie można także wypożyczyć rozmówcę w ramach akcji "Żywa Książka".

- Rozszerzyliśmy tę formułę, bo stwierdziliśmy, że "żywa książka" nie musi kojarzyć się wyłącznie z osobami wykluczonymi czy o innej orientacji. To określenie idealnie pasuje po prostu do wszystkich tych, którzy poprzez swoje przeżycia mają coś ciekawego do powiedzenia. Dlatego tym mianem nazwaliśmy spotkanie między innymi z profesorem Bralczykiem i Michałem Ogórkiem, a także spotkanie z Krystianem Machnikiem, który ma wiele ciekawego do powiedzenia po swoich wyjazdach do Czarnobyla - dodaje Tokarska.

Podczas Festiwalu poznamy także zwycięzców Nagrody Literackiej "Jantar".

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE