festiwal czytania

i

Autor: fot. materiały organizatora

​Znane nazwiska i głosy, a także ciekawe pozycje literackie

2022-11-24 13:46

To będzie uczta nie tylko dla książkoholików. W ten weekend (25-27.11) w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbędzie się Festiwal Czytania.

Na wydarzeniu pojawi się wiele znanych nazwisk. Fragmenty utworów odczytają między innymi Krystyna Czubówna, Adam Ferency, Tamara Arciuch czy Bartosz Kasprzykowski.

- Każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla starszych jak i najmłodszych słuchaczy. Znajdzie się coś dla tych, którzy lubią klasykę literatury jak i tych, którzy wolą literaturę współczesną - tłumaczy Bogna Tokarska z Książnicy Pomorskiej. Na miejscu będzie można także wypożyczyć rozmówcę w ramach akcji "Żywa Książka".

- Rozszerzyliśmy tę formułę, bo stwierdziliśmy, że "żywa książka" nie musi kojarzyć się wyłącznie z osobami wykluczonymi czy o innej orientacji. To określenie idealnie pasuje po prostu do wszystkich tych, którzy poprzez swoje przeżycia mają coś ciekawego do powiedzenia. Dlatego tym mianem nazwaliśmy spotkanie między innymi z profesorem Bralczykiem i Michałem Ogórkiem, a także spotkanie z Krystianem Machnikiem, który ma wiele ciekawego do powiedzenia po swoich wyjazdach do Czarnobyla - dodaje Tokarska.

Podczas Festiwalu poznamy także zwycięzców Nagrody Literackiej "Jantar".

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.