Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021. Co najchętniej czytają szczecinianie?

2021-04-23 15:13
książki
Autor: Pixabay.com - domena publiczna

Książki, które mają swoje święto 23 kwietnia, potrafią wywołać z pewnością skrajnie różne emocje. W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich postanowiliśmy zapytać mieszkańców Szczecina, czy czytają i jakie lektury lubią.

Lubię czytać, dlatego w ciągu roku czytam około 6-7 książek. Jeżeli chodzi o wybór gatunku, to uwielbiam kryminały, a szczególnie Remigiusza Mroza. 

- Kocham czytać. Jeżeli mnie książka zainteresuje, to czytam jednym tchem. Jeżeli mi nie odpowiada, to odkładam i sięgam po drugą. Szczególnie lubię psychologiczne pozycje. 

Lubię, nawet bardzo lubię czytać.... ale nie czytam. W sumie sam nie wiem dlaczego. Co ostatnio czytałem? Hm, to była powtórka, chyba "Quo Vadis". O matko, ale ile lat temu to było!

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Jeżeli chcecie nadrobić zaległości w czytaniu książek, to do waszej dyspozycji jest już nowa filia szczecińskiej biblioteki miejskiej przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021 zaplanowano szereg inicjatyw online w całym kraju. Książnica Pomorska w Szczecinie we współpracy z Domem Kultury 13 Muz, Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie oraz Inkubatorem Kultury przygotował w dniach 23-24 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Szczecinie. Program wydarzeń dostępny jest na stronie MBP.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE