książki

i

Autor: Pixabay.com - domena publiczna

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021. Co najchętniej czytają szczecinianie?

2021-04-23 15:13

Książki, które mają swoje święto 23 kwietnia, potrafią wywołać z pewnością skrajnie różne emocje. W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich postanowiliśmy zapytać mieszkańców Szczecina, czy czytają i jakie lektury lubią.

Lubię czytać, dlatego w ciągu roku czytam około 6-7 książek. Jeżeli chodzi o wybór gatunku, to uwielbiam kryminały, a szczególnie Remigiusza Mroza. 

- Kocham czytać. Jeżeli mnie książka zainteresuje, to czytam jednym tchem. Jeżeli mi nie odpowiada, to odkładam i sięgam po drugą. Szczególnie lubię psychologiczne pozycje. 

Lubię, nawet bardzo lubię czytać.... ale nie czytam. W sumie sam nie wiem dlaczego. Co ostatnio czytałem? Hm, to była powtórka, chyba "Quo Vadis". O matko, ale ile lat temu to było!

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Jeżeli chcecie nadrobić zaległości w czytaniu książek, to do waszej dyspozycji jest już nowa filia szczecińskiej biblioteki miejskiej przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021 zaplanowano szereg inicjatyw online w całym kraju. Książnica Pomorska w Szczecinie we współpracy z Domem Kultury 13 Muz, Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie oraz Inkubatorem Kultury przygotował w dniach 23-24 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Szczecinie. Program wydarzeń dostępny jest na stronie MBP.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii