Ze Szczecina do Berlina pociągiem pojedziemy szybciej

2021-12-02 13:00
tory kolejowe
Autor: MichaelGaida/Pixabay,com

Rozpoczęły się prace przy budowie infrastruktury torowej na odcinku między stolicami Niemiec i Pomorza Zachodniego. Dzięki inwestycji podróż między oboma miastami zdecydowanie się skróci.

Nowa dodatkowa linia kolejowa powstanie między miejscowością Angermünde, a Szczecinem. Do tej pory na tym odcinku pociągi jeździły tylko po jednym torze. Dzięki inwestycji podróż do Berlina ma się skrócić o mniej więcej pół godziny. Na nowo powstałym, dwutorowym i zelektryfikowanym fragmencie pociągi będą mogły pojechać z prędkością nawet 160 km/h.

Inwestycja pomoże uniknąć opóźnień, które występowały na linii jednotorowej. Nowy fragment torowiska ma powstać do do 2026 roku. Po zakończeniu robót przejazd ze Szczecina do Berlina potrwa półtorej godziny.

Kiedyś cała trasa była dwutorowa, jednak jeden z torów został rozebrany i oddany w ramach reparacji wojennych dla Związku Radzieckiego. Obecnie na tej trasie kursuje 16 pociągów dziennie. W przyszłości liczba ta ma się zwiększyć do 50 połączeń regionalnych na dobę.

Rap w bibliotece...

Czy jesteś szczecinianinem z krwi i kości?

Pytanie 1 z 10
Ile razy byłeś na stadionie Pogoni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE