Wrócić do pracy i normalności - to jedno z częstych marzeń osób po walce z nowotworem

2021-12-01 18:37
Pacjent
Autor: herbert11timtim

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, które rozpoczyna cykl specjalnych rehabilitacji dla pacjentów, którzy pokonali raka. Jednak sama rehabilitacja to nie wszystko.

500 osób – pacjentów będących w trakcie lub po zakończonym radykalnym leczeniu onkologicznym obejmie projekt „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2021-2022 w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii”. Można już zgłaszać się do udziału w projekcie.

Projekt, zakładający wsparcie w zakresie rehabilitacji, obejmie pacjentów onkologicznych z naszego województwa w wieku aktywności zawodowej, deklarujących gotowość do kontynuacji lub podjęcia zatrudnienia po zakończeniu projektu.

- Pacjenci onkologiczni, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie, zostaną objęci rehabilitacją leczniczą dostosowaną indywidualnie do ich potrzeb, otrzymają konsultacje z dietetykiem i psychologiem – mówi Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii – Każdy zakwalifikowany pacjent będzie mógł skorzystać z bezpłatnego 10-dniowego turnusu rehabilitacyjnego organizowanego w ZCO. Jeśli pandemia nie stanie na przeszkodzie, będziemy też organizować nadmorskie turnusy wyjazdowe.

Korzyści z udziału w projekcie dla pacjentów to zmniejszenie częstości występowania bólu i wybranych zaburzeń czynności (tj. ograniczona ruchomość w stawach, obrzęk chłonny). Zgodnie z założeniem, w wyniku projektu co najmniej 60% uczestniczących w nim pacjentów ma utrzymać swoje aktualne zatrudnienie bądź znaleźć nową pracę. Projekt przyniesie też korzyści personelowi medycznemu, który przygotowując się do projektu, uczestniczy w szkoleniach podnoszących ich umiejętności z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i wsparcia psychoonkologicznego pacjentów.

Pacjenci już mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnej rehabilitacji w ramach projektu – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: http://rehabilitacjaonkologiczna.szczecin.pl/ lub zapisać się telefonicznie w biurze projektu pod numerem: 514-946-376 w godz. 7.00-14.30.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE