Szczeciński marynarz już gotowy do rozdawania prezentów

2021-12-02 7:19
pomnik marynarza mikołaj
Autor: Mateusz Rzepecki

Pomnik będący symbolem Alei Fontann został już przebrany w strój Świętego Mikołaja. Dla szczecinian to znak, że Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Czy szczecinianom się ta tradycja podoba i czy przypadł im do gustu mikołajowy outfit marynarza?

Czekaliśmy na to, jak co roku. Bardzo mi się podoba i dzięki temu jest dużo przyjemniej. Osobiście uwielbiam tę tradycję. 

Jak co roku bardzo fajnie. To się przydaje, takie widoki w mieście. Człowiek spojrzy i od razu się uśmiechnie. Powiem więcej, takie rzeczy to powinny być częściej i wielu punktach miasta. 

Świetny jest, zawsze go podziwiam i w ogóle jak go przebieracie w różne stroje to jest przefajnie! 

Mówili mieszkańcy Szczecina

Mikołajowy marynarz ma być symbolem rozpoczynającego się szczecińskiego jarmarku bożonarodzeniowego, mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej.

Aby umilić ten czas oczekiwania na Święta, aby przypomnieć, że ten jarmark jest w Szczecinie, marynarz z Alei Fontann przywdziewa ten czerwony strój i wprowadza nas w ten świąteczny nastrój. 

Strój zostanie ściągnięty po Świętach, a następnie wyprany i przygotowany na przyszły rok.

Na węźle Łękno w Szczecinie powstaje "przystanek grozy"? Można dostać zawrotów głowy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE