Zbyt duże wymagania i słowa, które potrafią ranić

2022-11-21 8:36
Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?
Autor: Getty Images

W Szczecinie rusza kampania "Biała Wstążka. Za mało doskonali". Od 28 listopada przygotowano serię spotkań szkoleniowych dla rodziców. Na czym będą polegać?

- Często nasze dzieci i młodzież czuje się nie dość dobra, nie dość ładna, nie dość mądra i można by wymieniać wiele jeszcze takich przymiotników. Tematem tej kampanii ma być dlaczego my musimy się czuć nie dość dobrzy i jak możemy przeciwdziałać temu. Jest to skupienie tak naprawdę na zdrowiu psychicznym i mówienie o tym, że warto o nie dbać tak samo jak o zdrowie fizyczne - wyjaśnia Angelika Muchowska, rzecznik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

W naszym mieście nie brakuje młodych ludzi, którzy potrzebują profesjonalnej, długotrwałej pomocy - dodaje Magdalena Wilk, społeczna rzecznik praw dziecka.

- Mamy kilkanaścioro dzieci, które są objęte naszą stałą terapią i wsparciem zarówno psychologa i pedagoga. Czują się źle, czują się odrzucone, więc już na starcie maja ogromny bagaż - tłumaczy Magdalena Wilk.

Kampania "Biała Wstążka. Za mało doskonali" - co w programie?

W ramach kampanii odbędzie się kilka warsztatów w tym między innymi:

  • Małgorzata Gola-Chmielewska, psycholog i psychoterapeuta poruszy temat przemocy, depresji i samookaleczeń wśród młodzieży
  • Magdalena Wilk, społeczna rzecznik praw dziecka; przekaże jak postępować w trakcie rozwodu rodziców, tak aby psychika dziecka jak najmniej ucierpiała
  • Tamara Olszewska-Watracz psychopedagog, psycholog sportu, trener umiejętności społecznych, pedagog rodzinny oraz Joanna Rysz coach, trener umiejętności społecznych przeprowadzą wykłady pod wspólnym tematem "Rodzic z charakterem".

Warsztaty odbędą się w placówce przy ulicy Pocztowej, czyli na terenie Koła Pomocy Dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera.  Obowiązują wcześniejsze zapisy, udział jest bezpłatny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE