policja

i

Autor: Pixabay

Z ostatniej chwili

Zatrzymano znanego szczecińskiego adwokata Dariusza N.

2023-03-30 19:20

Zatrzymany został adwokat - przekazała w czwartek, 30 marca, Polskiej Agencji Prasowej, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Informację podało, jako pierwsze, Radio Szczecin. Rozgłośnia dodała, że o chodzi o znanego adwokata Dariusza N.

Szczecin: zatrzymano znanego adwokata Dariusza N.

Zatrzymany został znany szczeciński adwokat Dariusz N. - poinformowało Radio Szczecin. Obecnie trwają czynności procesowe, o których przebiegu prokuratura jednak nie informuje.

Jak przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka, zawiadomienie skierowane zostało do Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie przez przewodniczącego jednego z wydziałów szczecińskiego Sądu Apelacyjnego.

Rada skierowała je do prokuratury "celem dokonania procesowej oceny zachowań związanych m.in. z oszustwami i groźbami".

Przypomnijmy, że mecenas Dariusz N. - jak informuje rozgłośnia na swojej stronie internetowej - "bronił m.in. podejrzanych o działalność w zorganizowanych grupach przestępczych".

- Dariusz N. był obrońcą zatrzymanego dwa tygodnie temu innego adwokata Przemysława W. - czytamy na stronie Radia Szczecin. - Przemysławowi W. prokuratura przedstawiła cztery zarzuty o charakterze kryminalnym, a sąd zastosował areszt na trzy miesiące - dodaje rozgłośnia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE