Duma Pomorza

i

Autor: Mateusz Tomaszewicz

Zarobki piłkarzy o połowę mniejsze

2020-03-30 10:15

Wszystkie kluby występujące w najwyższej lidze rozgrywkowej, złożyły specjalny wniosek do Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Spółka podjęła uchwałę o ograniczeniu wynagrodzenia zawodników w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Oznacza to, że zawodnicy Pogoni Szczecin otrzymają mniejsze pensje od klubu.

Zmiany mają przede wszystkim uchronić Pogoń Szczecin i inne kluby przed bankructwem. Ważne jest również utrzymanie miejsc pracy oraz ochrona wynagrodzeń. Wstrzymanie rozgrywek, zakłóciło płynność finansową drużyn. Ile będą w tym trudnym czasie zarabiać zawodnicy?

"Uchwała rady nadzorczej Ekstraklasy reguluje, że kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50%, jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT."- czytamy w komunikacie.

Obniżki pensji mają obowiązywać od 14 marca. Obcięte wynagrodzenia będą wypłacane do minimum pierwszego meczu ligowego. Jeżeli jednak ekstraklasa nie wznowi rozgrywek, to mniejsze wypłaty zostaną utrzymane aż do 30 czerwca tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE