Nożownik w kościele

i

Autor: Canva

Pomorze Zachodnie

Nożownik wszedł do kościoła w Czaplinku. Parafia zapowiada stanowczą reakcję

2024-05-14 14:57

Po incydencie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku, gdy podczas nabożeństwa majowego do świątyni wszedł mężczyzna z nożem w ręku, parafia wydała komunikat z zapowiedzią dodatkowej ochrony Straży Miejskiej oraz opieki szkolnego psychologa.

Parafia reaguje na wtargnięcie mężczyzny z nożem do świątyni

W komunikacie umieszczonym na profilu społecznościowym parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku napisano, że w związku z poniedziałkowym incydentem podczas nabożeństwa majowego kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie objęty dodatkową ochroną Straży Miejskiej. Takie zapewnienie, jak podano, parafia otrzymała po konsultacji z burmistrz Czaplinka.

Ponadto we wtorek od godz. 9 w Szkole Podstawowej przy ul. Wałeckiej dyrekcja ma zapewnić wszystkim zainteresowanym opiekę psychologa szkolnego w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. „Do dyspozycji dzieci i rodziców będzie także, dostępny w tym czasie w szkole ksiądz katecheta Mariusz Witkowski” – podano w komunikacie.

Co wydarzyło się w kościele w Czaplinku?

W poniedziałek ok. godz. 17.45 do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie) podczas nabożeństwa majowego, w którym uczestniczyły pierwszokomunijne dzieci, wszedł 40-latek z nożem w ręku. Dorośli wierni obezwładnili mężczyznę i wezwali policję. Ta zatrzymała go za zakłócenie nabożeństwa.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim asp. Karolina Żych, poinformowała PAP, że mężczyzna w chwili zatrzymania nie był agresywny, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim prowadzone czynności procesowe.

44-latek okradł kościół! Wśród łupów Pismo Święte i szata liturgiczna