Piotr Krzystek

i

Autor: Alicja Wirwicka

Zachodniopomorska kurator oświaty przeprasza prezydenta Szczecina

2020-12-04 15:13

To efekt prywatnego aktu oskarżenia, który rok temu złożył Piotr Krzystek przeciwko zachodniopomorskiej kurator. Poszło o subwencję oświatową. Magdalena Zarębska-Kulesza zarzuciła prezydentowi Szczecina kłamstwo.

Poza oficjalnymi przeprosinami, Magdalena Zarębska-Kulesza wpłaciła na cele charytatywne tysiąc złotych. Takie były warunki przyjętej przez prezydenta Szczecina ugody. Przypomnijmy. W ubiegłym roku podczas konferencji prasowej zachodniopomorska kurator oświaty stwierdziła, że Piotr Krzystek kłamie mówiąc, że subwencja oświatowa nie wystarcza na prowadzenie w mieście placówek.

- Kłamie. Przepraszam, że tak powiem, używam bardzo ostrego słowa - stwierdziła wówczas Małgorzata Zarębska-Kulesza odnosząc się do wyliczeń prezydenta Szczecina. Piotr Krzystek od razu zareagował na te słowa. Nie tylko przedstawił dane, ale także wytoczył kurator prywatny proces.

Ostatecznie sprawa zakończyła się ugodą.

W dwie minuty zarobiła 16 pkt karnych. Kobiecy pirat drogowy złapany przez grupę SPEED
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE