Za nami jedna z najspokojniejszych nocy sylwestrowych

2022-01-01 16:44
ambulans
Autor: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Pożegnanie starego i powitanie nowego roku zawsze wiąże się ze wzmożoną pracą ratowników medycznych. Tym razem sanitariusze ze Szczecina i regionu mieli o 30% mniej interwencji niż rok wcześniej, kiedy wezwań było ok. 600.

- Miniona noc sylwestrowa, była jedną ze spokojniejszych na przestrzeni ostatnich lat. Od godziny 19.00 w piątek 31.12.2021 do godz. 7.00 w sobotę 1.01.2022 roku zespoły ratownictwa medycznego WSPR w Szczecinie na terenie całego województwa udzieliły pomocy 420 razy (w analogicznym okresie rok wcześniej tych interwencji było więcej, bo aż 600) - mówi Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

Jak co roku, większość interwencji odbyła się z podobnych powodów. 

- Podczas minionego dyżuru nasi ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze byli najczęściej wzywani do osób będących pod wpływem alkoholu, które doznały urazów głowy i kończyn na skutek upadku. Najpoważniejsze tego typu zdarzenie miało miejsce podczas zabawy sylwestrowej w Warnicach, gdzie z wysokości ok. 3 metrów spadł 22-letni mężczyzna. Trafił do szpitala z urazem barku i głowy. Urazu głowy doznał także 23-latek, który wypadł z okna z wysokości kilku metrów w Podańsku w powiecie goleniowskim. W Świdwinie zabezpieczyliśmy i przetransportowaliśmy do szpitala 20-latka, który został zaatakowany ostrym narzędziem i doznał urazu okolicy brzucha - dodaje Heigel. 

Co ważne bezpiecznie było na drogach Szczecina i regionu. Odpowiedzialnie mieszkańcy Województwa Zachodniopomorskiego obchodzili się także z materiałami pirotechnicznymi. 

- Nie odnotowaliśmy żadnego poważnego wypadku komunikacyjnego. Niewiele było też zgłoszeń związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard. Dwa najpoważniejsze tego typu interwencje miały miejsce w Tanowie i Różycy – w obu przypadkach dorośli mężczyźni doznali urazu oka. Po wybuchu petardy urazu ręki doznał 13-letni chłopiec w Resku – natomiast ta interwencja nie miała miejsca w nocy, a 31 grudnia przed godziną 17.

W sylwestrową noc do dość poważnego zdarzenia doszło w Świnoujściu. W jednym z tamtejszych domów jednorodzinnych wybuchła butla z gazem. Spośród 7 mieszkańców, którzy przebywali w budynku, 5 osób odniosło niewielkie obrażenia. 

parkowanie na szczecińskim Podzamczu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE