Mieszkańcy Szczecina szybko wbiegli w nowy rok

2022-01-02 13:44
bieg noworoczny Szczecin
Autor: Paweł Czyżewski

Skoro jaki nowy rok, taki cały rok, to mieszkańcy Szczecina chcą, aby 2022 był sportowy. W szczecińskim Parku Kasprowicza po raz kolejny odbył się już bieg noworoczny. Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Choć jak się okazuje, motywacje do wzięcia udziału były bardzo różne

Żona mnie zmusiła, ale nie, nie żałuję ani trochę. To była świetna przygoda, chyba nawet lepsza od rejsu jachtem dookoła świata.

Ja już jestem stałym bywalcem. W tym roku pobiegłam chyba już piętnasty raz, a koleżanka szósty albo siódmy. 

Trasa była dość trudna, ale najważniejsze, żeby na sportowo wejść w nowy rok. Atmosfera, jak zawsze, jest tu fantastyczna. 

Razem z synem pobiegliśmy w tym roku. Syn wziął udział po raz pierwszy. - Dobrze m mi poszło, na pewno lepiej od taty. 

Mówili po dotarciu do mety szczecińscy biegacze. 

Choć dla wielu noworoczny poranek nijak ma się z aktywnością fizyczną, uczestnicy noworocznego biegu nie wyobrażają sobie inaczej spędzić popołudnia 1 stycznia. 

Z koleżanką imprezowałyśmy do samego rana. Oczywiście nie było łatwo wstać i tu przyjść, ale właśnie to jest najważniejsze, żeby się zmusić, znaleźć tę motywację, ubrać się i przebiec te 5 kilometrów - dodała jedna z uczestniczek. 

W tegorocznym biegu udział wzięło prawie 300 osób. 

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Szczecina w 2022 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE