Ice Rocket 2023

i

Autor: Anna Pałamar

Ice Rocket 2024

Za nami Ice Rocket 2024. W zawodach rywalizowało ponad 100 łyżwiarzy!

2024-03-03 11:10

2 lutego 2024 roku na lodowisku Lodogryf w Szczecinie odbyła się wyjątkowa impreza Ice Rocket 2024. Ponad 100 zawodników rywalizowało w kilku kategoriach wiekowych. Co wydarzyło się podczas zawodów Ice Rocket?

Za nami Ice Rocket 2024 w Szczecinie

2 marca, o godzinie 8:00, rozpoczęła się kolejna edycja zawodów Ice Rocket na lodowisku Lodogryf przy ulicy Botanicznej w Szczecinie. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników!:

- Ice Rocket to wyścig typu "ice cross" polegający na poruszaniu się przez tor przeszkód na lodowisku. Dzieci skaczą, przeciągają się, robią wślizgi i uniki lub nurkują poprzez różnorodne przeszkody rozłożone na całej trasie. Jest to odmiana najbardziej prestiżowych zawodów w tej dyscyplinie sportu, cyklu "Red Bull Crashed Ice", która ma rangę Mistrzostw Świata - tłumaczą organizatorzy wydarzenia

W tym roku młodzi łyżwiarze rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych:

- Zawody mają na celu przede wszystkich wywołać uśmiech na twarzach dzieci, podczas gdy one będę starały się dać z siebie wszystko - dodają organizatorzy

Wydarzenie trwało cały dzień. Podczas imprezy, oprócz podziwiania zmagań łyżwiarzy, można było spróbować swoich sił w rzucaniu krążkiem Chuck-A-Puck oraz posłuchać koncertów lokalnych zespołów. Mamy nadzieję, że widzimy się za rok!

Polecany artykuł:

5. Edycja ICE ROCKET