Z tego dokumentu dowiemy się czy Szczecin zmierza w dobrym kierunku. Jest dobrze!!!

2021-06-22 7:10
urząd miasta Szczecin
Autor: Grzegorz Kluczyński

Raport o Stanie Gminy Miasta Szczecin 2020 to ponad 200 stron opracowań, analiz, wykresów i wniosków na temat funkcjonowania naszego miasta. Co z niego wynika?

Najważniejszym tematem raportu za poprzedni rok jest oczywiście wpływ koronawirusa na Szczecin. Jak się okazuje, mimo zamknięcia wielu sektorów i znaczących wydatków na walkę ze skutkami pandemii, skarbnik miasta zanotował rekordowe dochody oraz wydatki majątkowe. Ponad 25% budżetu, a więc przeszło 882 mln zł przeznaczono na inwestycje.

Twórcy dokumentu skupili się także na przyszłości. Dlatego w raporcie możemy przeczytać, jak realizowana będzie Strategia Rozwoju Szczecina 2025 oraz Wieloletni Plan Rozwoju Szczecina. Poza wspomnianymi inwestycjami oraz rozwojem miasta, dla magistratu kluczowymi sektorami są także strefa społeczna i gospodarka komunalna.

Cały raport, a także szczegóły dotyczące obecnej sytuacji Szczecina i funkcjonowania naszego miasta znajdziecie tutaj. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Co wiesz o współczesnym Szczecinie?

Pytanie 1 z 15
Pierwszym prezydentem polskiego Szczecina był:
Patryk Dobek światowym liderem na 800 m! "Nie mam motywacji na płotki. Na IO tylko 800 metrów"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE