Kolejne hybrydy pojawią się na torach Szczecina i regionu. To pięć nowoczesnych pociągów!

2021-06-21 11:05
Pociągi hybrydowe Pomorze Zachodnie
Autor: Pomorze Zachodnie/ Urząd Marszałowski w Szczecinie

Urząd Marszałkowski złożył zamówienie na pięć kolejnych pociągów z napędem, elektrycznym i spalinowym. Nowy tabor będzie kursował ze Szczecina do Kołobrzegu, Koszalina i Szczecinka. Mogą być także wykorzystywane do obsługi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej oraz usprawnienia transportu na lotnisko w Goleniowie.

Dostawy pojazdów mają odbywać się etapami. Dwie z pięciu zamówionych hybryd przyjadą na Pomorze Zachodnie już w połowie lipca. Zamówione składy ma wyróżniać specjalne malowanie, nawiązujące do klimatu regionu, jego atrakcji i charakterystycznych miejsc. Pojazdy będą wyposażone między innymi w klimatyzację, internet bezprzewodowy, monitoring, elektroniczny system informacji pasażerskiej czy rampy ładunkowe dla wózków. Przewidziano w nich 150 miejsc siedzących plus 160 stojących oraz przestrzeń do przewozu rowerów.

Pomorze Zachodnie na ten cel planuje wydać około 100 milionów złotych.

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE