Wyjątkowa akcja bożonarodzeniowa

2022-12-01 17:22

Anita Matczuk, pomocnik Świętego Mikołaja, postawiła przed swoim domem skrzynkę na listy. To tam dzieci mogą wrzucać swoje życzenia co do gwiazdkowych prezentów.

Do skrzynki przy Jana Styki 33 trafiają prośby najmłodszych nie tylko ze Szczecina, ale także z regionu, a nawet z Niemiec. Mikołaj nie uprzedzał, że pracy będzie aż tyle:

- Nie spodziewałam się, aż tak wielkiego rozgłosu i że to przybierze, aż tak wielką skalę. Spodziewałam się, że do świąt list wsadzi z dziesięcioro dzieci. Jak już powiedziałam A to powiem B! Dla mnie najważniejsze w tym było to, że jak sprawię, że chociaż jedno dziecko się uśmiechnie. - mówi Anita Matczuk.

Anita Matczuk jest pozytywnie zaskoczona tym, o co proszą dzieci:

- Większość listów dotyczy samochodzików, lalek i klocków drewnianych. Elektroniki faktycznie jest mało i jestem mile zaskoczona tym faktem. - dodaje.

Skrzynka na Pogodnie będzie stała, aż do Święta 3 Króli, a Pani Anita zapewnia, że razem z Mikołajem odpowiedzą na każdy list.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE